RONALDO PRONAŠAO FORMU: Juventus jedini maksimalan, Kaljari siguran kod kuće, Džeko osigurao pobedu Vučice!

serija a, 8. kolo

Staru damu ne može niko da ugrozi

U prvoj utakmici subotnjeg programa Serije A Kaljari je na svom terenu slavio protiv Bolonje rezultatom 2:0.

Golove za domaćina postigli su Žoao Pedro u 22. i Leonardo Pavoleti u 68. minutu.

Fudbaleri Juventusa pobedili su danas u gostima ekipu Udinezea sa 2:0, u utakmici osmog kola italijanske Serije A.

Juventus je poveo u 33. minutu golom Rodriga Bentankura, a samo četiri minuta kasnije u strelce se, posle asistencije Marija Mandžukića, upisao i Kristijano Ronaldo.

Šampion Italije je zadržao maksimalni učinak na početku nove sezone, pošto je upisao i osmu pobedu i sa 24 osvojena boda zauzima prvo mesto na tabeli. Na drugoj strani, Udineze je vezao i treći poraz i 15. je na tabeli sa osam bodova.

Juventus u narednom kolu dočekuje Đenovu, a Udineze ekipu Napolija.

Roma je na gostujućem terenu slavila u poslednjem meču dana protiv Empolija rezultatom 2:0.

Golove za Vučicu postigli su Stiven N'Zonzi u 36. i Edin Džeko u 85. minutu.

Serija A, 8. kolo Petak: Torino - Frozinone 3:2 (1:0)

(Rinkon 20, Bazeli 46, Berenger 71 - Goldaniga 58, Sijano 64) Subota: Kaljari - Bolonja 2:0 (1:0)

(Pedro 22, Pavoleti 68)

Udineze - Juventus 0:2 (0:2)

(Bentakur 33, Ronaldo 37)

Empoli - Roma 0:2 (0:1)

(N'Zonzi 36, Džeko 85)

Nedelja: 12:30 Đenova - Parma 15:00 Milan - Verona 15:00 Lacio - Fiorentina 15:00 Atlanta - Sampdorija 18:00 Napoli - Sasuolo 20:30 SPAL - Inter