Alaves je hit Primere, Real ne zna za gol četiri meča, Eibar posle drame do pobede, Levante slavio na Koloseumu!

primera, 8. kolo

Objavljeno: 18:45h

U prvoj utakmici subotnjeg programa osmog kola španske Primere Eibar je slavio na gostovanju u Đironi.

Gosti iz Baskije poveli su u 12. minutu, kada je jedanaesterac realizovao Šarls. Kristijan Stuani doneo je poravnanje Kataloncina u 40. minutu, kada je prvi put savladao golmana Marka Dmitrovića.

Dva minuta kasnije ponovo je pogodio Stuani za vođstvo domaćih. Ipak, Eibar je došao do izjednačenja u finišu prvog poluvremena preko Anaica Arbilje, da bi potpuni preokret gostima doneo Serhi Enrih 18 minuta pre kraja utakmice.

Eibar je posle ovog meča na desetoj poziciji, dok je Đirona na trinaestom mestu španske Primere.

Levante je slavio kao gost protiv Hetafea rezultatom 1:0, a jedini pogodak postigao je Enis Bardi u 60. minutu, ipak domaći su utakmicu završili sa 10 igrača pošto je Portiljo isključen u nadokandi utakmice.

Alaves u kojem igra Darko Brašanac napravio je pravu senzaciju pošto je slavio na svom terenu protiv Reala iz Madrida rezultatom 1:0.

Jedini gol za Deportivo postigao je Manu Garsija u petom minutu nadoknade.

Interesantno, Real čak na poslednjih pet mečeva nije uspeo da postigne gol, što je novi negativni rekord kraljevskog kluba.

U poslednjem subotnjem meču Leganes je slavio protiv Rajo Valjekana rezultatom 1:0 i tom pobedom pretekao svog današnjeg protivnika.

Gol za domaćina postigao je Guido Kariljo u 14. minutu na asistenciju Mihaela Santosa.

Leganes sada ima sedam osvojenih bodova i pomerili su se sa poslednje pozicije, dok je tim sa Valjekasa posle ovog poraza pao na pretposlednju poziciju, ali ima utakmicu manje.