ŽESTOKO BRUKANJE BAJERNA: Borusija razvalila Bavarce, Dortmund slavi Alkasera! Hanover "zakucao" Štutgart!

bundesliga, 7. kolo

U nedelju su na programu još tri utakmice Bundeslige

Sedmo kolo nemačke Bundeslige bilo je više nego efikasno.

Najviše golova postignuto je na meču u Dortmundu, čak sedam. Domaća Borusija slavila je protiv Augzburga sa 4:3. Prvi su do vođstva došli gosti golom Finbogasona u 22. minutu.

Sa minimalnim vođstvom Augzburga otišlo se na poluvreme. U drugom je prštalo na sve strane. Izjedančio je Pako Alkaser u 62. minutu, a Augzburg u vođstvo dovodi Maks u 71.

Pogotkom Alkasera u 80.minutu, Borusija Dortmund je izjednačila, a naizgled preokret Borusiji doneo je Mario Gece golom četiri minuta kasnije. Novo izjednačenje delo je Gregoriča u 87. minutu, a konačan rezultat postavio je Alkaser u nadoknadi vremena.

Hanover je "zakucao" Štutgart za dno tabele. U utakmici sedmog gola fudbaleri Hanovera slavili su sa 3:1. Dvostruki strelac za Hanover bio je Bobi Vud, a gol je još postigao Bebu.

Počasni pogotak za Hanover delo je Marija Gomeza.

Šalke je na gostovanju Fortuni u Dizeldorfu bez problema slavio sa 2:0, a strelci su bili Veston Mekeni u 47. minutu i Gvido Burgstaler u 53. minutu.

Susret Majnca i Herte završen je bez pobednika i bez golova. U poslednjem meču subotnjeg programa minhenski Bajern dočekuje Borusiju Mehengladbah u 18.30.

Bajern se na svom terenu pošteno obrukao pošto je poražen od Brousije Mehengladbah rezultatom 3:0.

Golove za goste postigli su Alesane Plea u 10, Lars Štindl u 16. i Patrik Herman u 88. minutu.

Bavarci se nalaze u očiglednoj rezultatskoj krizi pošto nisu slavili na poslednje četiri utakmice (tri u ligi), pa se zato sada nalaze na petoj poziciji sa četiri poena manje od prvoplasirane Borusije iz Dortmunda.