MURINJO IPAK SPAŠEN: Totenhem minimalno sa Velšanima, Bornmut pregazio Votford, Everton bolji od Lestera!

Premijer liga, 8. kolo

Kardif, Lester i Votford završili svoje mečeve sa desetoricom

Objavljeno: 21:13h

U 8. kolu Premijer lige u subotnjem programu odigrano je pet mečeva od 16 časova, dok se šesti meč igra od 18:30.

Kristal Palas je ugostio Vulverhempton, a meč je završen pobedom vukova minimalnim rezultatom.

Jedini gol na meču postigao je Met Doerti u 56. minutu na asistenciju Raula Himeneza.

Totenhem je kao domaćin savladao Kardif rezultatom 1:0, a jedini gol na meču postigao je Erik Dajer u 8. minutu.

Ipak, gosti su od 50. minuta imali igrača manje pošto je Džo Rals zaradio isključenje.

Bornmut je kao gost deklasirao Votford i slavio rezultatom 4:0.

Golove za trešnjice su postigli Bruks u 14, Džošua King u 33. i 45. i Kalum Vilson u 47.

Stršljenovi su imali igrača manje od 32. minuta pošto je Kristijan Kabasele uspeo da "požuti" dva puta za malo više od pola sata.

Everton je kao gost savladao Lester Siti rezultatom 2:1.

Golove za Karamele postigli su Rišarlison u 7. i Sigurdson u 77, dok je za jedini gol za Lisice postigao Rikardo Pereira u 40. minutu.

Domaćini su od 63. minuta igra sa igračem manje pošto je Ves Morgan zbog prekršaja zaradio svoj drugi žuti karton i isključenje.

Barnli i Hadersfild su podelili bodove pošto je utakmica na Turf Muru završena rezultatom 1:1.

Za domaće je pogodio Sem Vouks u 20, a bod za goste je doneo Kristofer Šindler golom u 66. minutu.

Mančester junajted je posle velikog preokreta slavio na Old Trafordu protiv Njukasla rezultatom 3:2.

Vodile su "Svrake" 2:0 na poluvremenu golovima Kenedija i Muta u 7. odnosno 10. minutu, ali se Crveni đavoli nisu predavali, pa su tako do kraja utakmice uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist.

Prvo je Mata smanjio prednost u 70, da bi šest minuta kasnije Marsijal poravnao rezultat, a konačan ishod postavio je Aleksis Sančez u 90. minutu utakmice.

Premijer liga, 8. kolo Petak: Brajton - Vest Hem 1:0 (1:0) Subota: Totenhem - Kardif 1:0 (1:0)

Lester Siti - Everton 1:2 (1:1)

(Pereira 40 - Rišarlison 7, Sigurdson 77)

Mančester junajted - Njukasl 3:2 (0:2)

(Mata 76, Marsijal 76, Sančez 90 - Kenedi 7, Muto 10)

Nedelja: 13:00 Fulam - Arsenal 15:15 Sautempton - Čelsi 17:30 Liverpul - Mančester Siti