BJELICA DOMINIRALA: Srbija do treće pobede posle četiri seta!

liga nacija

Ana Bjelica postigla je 24 poena

Objavljeno: 19:28h

Odbojakšice Srbije su u drugoj utakmici drugog vikenda Lige nacija u Koneljanu savladale Dominikansku Republiku sa 3:1, po setovima 25:17, 18:25, 25:12, 25:19.

Podmlađeni srpski tim pružio je mnogo bolju igru nego što je to bio slučaj u utorak protiv Amerikanki i zasluženo stigao do treće pobede u Ligi nacija.

Prvi set je dugo proticao u izjednačenoj borbi, u kojoj je mala prednost bila na strani Dominikanki, ali je finiš pripao Srpkinjama. Izabranici selektora Terzića su set završile serijom od 9:0 i stekle dodatnu dozu sampouzdanja.

Bravo za naše devojke
Bravo za naše devojkefoto: Odbojkaški savez Srbije

Ipak, u drugom setu je došlo do pada u igri našeg tima, srećom i jedinog na današnjem meču. Da je kriza prolazna pokazao je treći set, koji su Srpkinje otvorile vođstvom od 8:1 i potom prednost čuvale do kraja. Sličan epilog imao je i četvrti set, u kojem je naš tim još jednom bio siguran.

Najviše poena Srbiji je protiv Dominikane donela Ana Bjelica, čak 24, Katarina Lazović je osvojila 16, a Mina Popović i Jelena Blagojević po 13 poena.

U poslednjem meču turnira u Koneljanu, Srbija u četvrtak od 20 časova, igra protiv domaćina Italije.