KAKO IGRA MENHENGLADBAH: Pao i Frajburg, Borusija ponovo prva! Bremen slavi Rašicu!
Borusija Menhengladbah, Foto: AP

bundesliga, 13. kolo

Borusija iz Menhengladbaha ima devet pobeda u prvenstvu

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha pobedili su danas na svom terenu Frajburg sa 4:2, u utakmici 13. kola Bundeslige i vratili se na prvo mesto na tabeli.

Borusija je povela u trećem minutu golom Markusa Tirama, a tri minuta kasnije izjednačio je Žonatan Šmid. Bril Embolo doneo je novo vođstvo domaćima golom u 46. minutu, dok je u 49. promašio penal.

Treći gol postigao je Patrik Herman u 51. minutu, a zatim je strelac u ekipi Frajburga bio Lukas Holer u 58. Konačan rezultat postavio je Embolo u 71. minutu.

Borusija iz Menhengladbaha ima devet pobeda u prvenstvu i prva je na tabeli sa 28 bodova, bodom više od drugoplasiranog Lajpciga.

Frajbrug zauzima šesto mesto sa 22 boda.

A u poslednjem meču dana Verder je u sjajnom meču slavio nad Volfsburgom sa 3:2 u gostima.

Poveli su momci iz Bremena preko Milota Rašice u desetom minutu, ali je u 36. poravnao Veghorst, da bi goste u novo vođstvo doveo Bitenkur.

Na 2:2 je izjednačio Vilijam u 73. minutu, a konačan rezultato postavio je Rašica svojim drugim golom u 83. minutu.

Bundesliga, 13. kolo

Nedelja:

Menhengladbah – Frajburg 4:2 (1:1) (Tiram 3, Embolo 46, 71; Herman 51 -- Šmit 6, Holer 58)

Ponedeljak:

20.30 Majnc – Ajntraht

Subota:

Bajern – Leverkuzen 1:2 (1:2) Keln – Augzburg 1:1 (0:1) Herta – Borusija D. 1:2 (1:2) Hofenhajm – Diseldorfd 1:1 (1:0) Paderborn – Lajpcig 2:3 (0:3)