ARSENAL NE ZNA GDE BIJE: Junajted opet razočarao, Lester slavio posle drame!
Arsenal, Foto: AP

premijer liga, 14. kolo

Dan počeo neizvesnim mečevima

Fudbaleri Arsenala nastavili su sa katastrofalnim rezultatima i na gostovanju Noriču uzelu su samo bod - bilo je 2:2.

Tobdžije su pridužile niz na osam mečeva bez trijumfa u svim takmičenjima.

Da se momci iz Londona neće dobro provesti bilo je jasno u 21. minutu kada je fenomenalni Temu Puki doveo svoj tim u prednost.

Osam minuta kasnije Pjer-Emerik Obamejang je izjednačio, ali pred sam kraj prvog dela igre pogodio je Tod Kantvel za 2:1.

Obamejang je postavio konačan rezultat u 57. minutu.

Vulverhempton i Šefild junajted su podelili bodove.

Gosti su poveli već u drugom minutu preko Lisa Musea, a u 64. izjednačio je Met Doerti.

A fudbaleri Mančester junajteda ponovo nisu uspeli da trijumfuju i odigrali su samo 2:2 sa Aston Vilom.

Na Old trafordu je Vila od početka napadala i povela je golom Džeka Griliša već u 11. minutu.

Pred sam kraj prvog poluvremena, Đavoli ipak stižu do poravnanja i to autogolom Toma Hitona.

U 64. minutu tim Ole Gunara Solskjera u prednost dovodi Viktor Lindelof, a konačnih 2:2 postavlja Tajron Mings dva minuta kasnije.

A fudbaleri Lestera nastavljaju da briljiraju ove sezone. Savladali su Everton sa 2:1 na svom terenu i to golom Iheanača u šestom minutu nadoknade!

Pre toga je Rišarlison sredinom prvog poluvremena sjajno reagovao na centaršut Sidibea, a vođstvo gostiju trajalo je do 68. minuta kada je Džejmi Vardi 13. golom u sezoni izjednačio.

Njukasl - Mančester Siti 2:2 (1:1) Viljems 25, Šelvi 88 - Sterling 22, De Brujne 82 Barnli – Kristal Palas 0:2 (0:1) Zaha 45+1, Šlup 79 Čelsi – Vest Hem 0:1 (0:0) Kresvel 48 Totenhem – Bornmut 3:2 (1:0) Ali 21, 50, Sisoko 69 - Vilson 74, 90+6 Liverpul – Brajton 2:1 (2:0) Van Dajk 18, 24 - Dank 79 Sautempton - Votford 2:1 (0:1) Ings 78, Vord Prauz 83 – Sar 24

Norič - Arsenal 2:2 (2:1) Puki 21, Kentvel 45+2 - Obamejang 29, 57 Vulverhempton - Šefild Junajted 1:1 (0:1) Doerti 64 - Muse 2

Lester – Everton 2:1 (0:1)