INTER NA ČELU SERIJE A: Lacio na Ćirin pogon deklasirao Udineze, Bolonja okrenula Napoli, Roma lagana!

SERIJA A, 14. KOLO

Milan je slavio u Parmi golom u samom finišu meča

Fudbaleri Intera savladali su na svom terenu SPAL sa 2:1, u 14. kolu Serije A.

Oni su ovim trijumfom prestigli Juventus i tako izbili na čelo italijanskog prvenstva.

Inter je tokom čitave utakmice držao sve u svojim rukama, a dvostruki strelac bio je Lautaro Martines, koji je prvi pogodak postigao u 16. da bi u 41. minutu, duplirao prednost svoje ekipe.

SPAL je golom Valotija u 50. minutu najavio povratak u meč, ali nisu mogli više od toga.

Lacio je na Olimpiku rutinski savladao Udineze sa 3:0.

Već u 9. minutu u strelce se upisao Ćiro Imobile, na asitenciju srpskog fudbalera Sergeja Milinkovića-Savića.

Do poluvremena Lacio je postigao još dva gola, oba iz penala. Novi pogodak postigao je Imobile, da bi konačan rezultat postavio Luis Alberto.

Pobedu su ostvarili i fudbaleri Milana na gostovanju Parmi rezultatom 1:0.

Jedini pogodak u završnici meča postigao je Teo Ernandez. On je u 88. minutu iskoristio veliku grešku odbrane domaćih i tako doneo tek peti trijumf timu sa San Sira.

U Torinu su se sastali domaći Juventus i Sasuolo. Pobednika nije bilo, pa je utakmica završena rezultatom 2:2 (1:1).

Juve je poveo već u 20. minutu nekarakterističnim golom Bonućija, koji je šutirao sa distance i pogodio za prednost svog tima. Samo tri minuta kasnije izjednačio je Boga lucidnim pogotkom i sa 1:1 se otišlo na veliki odmor.

Čim je nastavljeno drugo poluvreme, Sasuolo je šokirao navijače u Torinu. Odbrana Juventusa se ponašala kao u petlićima, lopta se nekako odbila do Kaputa koji iz voleja šutira pravo u Bufona, koji neverovatnom greškom pušta loptu da uđe u mrežu. Ali, da Juventus ne izgubi ovaj meč, potrudio se Ronaldo koji golom sa bele tačke postavlja konačnih 2:2.

A Bolonja našeg Siniše Mihajlovića (nije vodio ekipu) slavila je protiv nesretnog Napolija sa 2:1 u gostima!

Fernando Ljorente je doveo domaće u prednost u 41. minutu, ali rezultat su preokrenuli Skov Olsen u 58. i Nikola Sansone u 81. minutu!

Fudbaleri Rome pobedili su u gostima Veronu sa 3:1 u poslednjoj utakmici 14. kola italijanske Serije A.

Roma je povela golom Džastina Klajverta u 17. minutu, da bi Verona samo četiri minuta kasnije izjednačila preko Davidea Faraonija.

Do samo završnice poluvremena ostao nerešeni ishod, da bi gosti iz Rima u 45. ponovo došli do prednosti preko Dijega Peortija iz jedanaesterca.

Pitanje pobednika rešio je Henrik Mikhtarijan u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Kapiten reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč za Romu.