MARSIJAL SA KREČA SRUŠIO ODLIČNI PARTIZAN: Sudija uništio crno-bele, Mančester se provukao u Humskoj!
Fudbaleri Partizana, Foto: Filip Plavčić

3. kolo lige evrope

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 20:53h

Partizan ostao bez bodova...

Crno-beli su poraženi od Mančester junajteda sa 1:0 (1:0) u okviru 3. kola Lige Evrope.

Strelac pobedonosnog pogotka bio je Antoni Marsijal u 43. minutu.

Prvu veliku šansu videli smo u 15. minutu. Mata je sjajno pronašao Mektomineja na drugoj stativi, koji je pogodio samo spoljni deo mreže. Usledio je period meča koji je pripao Partizanu.

Pokušavali su Suma i Tošić, međutim bez uspeha.

Zatim je u 37. minutu Lingard pogodio stativu, da bi minut kasnije Sadik imao sjajnu šansu sa istim epilogom - stativom. Kazna za promašaj je stigla u 43. minut kada je Vilijamsa oborio Miletić, a Španac dosudio jedanaesterac za goste.

Marsijal je preuzeo odgovornost i pogodio za 1:0 što je bio konačan rezultat prvog dela. Drugi deo utakmice je pripao crno-belima.

Suma je u 53. minutu bio najbliži golu, međutim Romero je zaustavio njegov udarac. Desetak minuta kasnije, Partizan je oštećen za jedanaesterac kada je lopta napucala Miletića, a Estrada ostao nem na očigledan penal.

U 83. minutu Asano je imao sjajnu priliku, ali i ovog puta se mreža nije zatresla. To je bilo sve od ovog meča,

Mančester na Ostrvo nosi velika tri boda. Priliku za osvetu Partizan će imati 7. novembra u Engleskoj, kada je na programu meč 4. kola Lige Evrope.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog":

90. minut - Partizanova opsada Mančesterovog gola i dalje traje. Igaće se još tri minuta.

85. minut - Nathov šut završava iznad prečke. Odličan je Partizan večeras i biće prava šteta ukoliko bi se ovim rezultatom završio meč.

83. minut - Talentovani Lazar Pavlović je na terenu umesto Sume.

82. minut - Koliko je ovo bilo blizu... Centrirao je Natho, na prvoj stativi se odlično snašao Asano, koji je šutirao glavom, ali fenomenalno je reagovao Romero.

71. minut - Bila bi šteta da Partizan ne postigne bar jedan gol u Humskoj.

66. minut - Da li je Partizan oštećen za penal? Lopta je napucala u ruku jednog fudbalera Mančestera, ali je Estrada ostao nem.

61. minut - Period utakmice bez prilika, Partizan čeka svoju šansu.

53. minut - Kakav prodor Sume! Prošetao se kroz odbranu "đavola" i šutirao pravo u Romera!

48. minut - Natho je pokušao iz slobodnog udarca, lopta ide pored gola.

POLUVREME Partizan - Mančester junajted 0:1

1 / 4 Foto: Filip Plavčić

43. minut - GOOOL: Marsijal siguran sa bele tačke! Mančester vodi 1:0!

42. minut - Miletić ruši fudbalera gostiju, a Estrada bez razmišljanja pokazuje na belu tačku.

39. minut - Uzvraća Sadik istom merom! Sjajan udarac mladog Nigerijca nažalost ostaje na okviru gola.

37. minut - Stativa spasila Stojkovića! Lingard je pokušao, ali velika sreća za crno-bele.

35. minut - Ofanziva Partizana u ovim trenucima! Tošić je zapretio Romeru udarcem sa distance.

33. minut - Vragolan Suma pokušava da se prošeta do gola, ali kada je trebao da uputi šut ili pas, spetljao se i akcija je propala.

30. minut - Povoljna situacija za Partizan na oko 30 metara od gola, ali je Natho preoteo loptu Tošiću i izveo slobodan udarac.

24. minut - Napad koji je imao potencijala, uništio je Suma svojom pogrešnom zamisli, nakon čega se uhvatio za glavu i pao na travu.

15. minut - Prva velika šansa za Junajted. Mata je sjajno pronašao Mektomineja na drugoj stativi, koji je pogodio samo spoljni deo mreže.

14. minut - Tvrda utakmica, bez šansi i golova. Partizan odlično parira engleskom gigantu za sada.

8. minut - Prva prilika da navijači zagreju dlanove. Tošić je centrirao, Sadik pokušao da stigne loptu na drugoj stativi, međutim bezuspešno.

3. minut - Sadik se zaleteo na Romera, koji se pomalo uplašio i iz straha umalo da pogreši. Aut za crno-bele.

18:55 - Sve je spremno za početak meča između Partizana i Mančester junajteda!