JOVIĆ BAŠ NIJE IMAO SREĆE: Luka debitovao za Real, ali gde baš sad ovo da se desi? Ludilo u Valensiji i Viljarealu!
Luka Jović, Foto: EPA/Christian Bruna

Primera, 1. kolo

Zidan mora da bude zadovoljan trijumfom, ali...

Real Madrid je dobro započeo novu sezonu u Primeri, trijumfom nad Seltom iz Viga od 3:1.

Kraljevski klub, iako sa igračem manje gotovo celo drugo poluvreme usled isključenja Luke Modrića, uspeo je da ostvari trijumf na uvek nezgodnom gostovanju.

Strelci su bili Karim Benzema u prvom poluvremenu, kao i Toni Kros i Lukas Vaskez u drugom. Inače, Benzema je bio i asistent, što nikako ne može da raduje srpske ljubitelje fudbala, jer teško da će se Luka Jović naigrati pored tako raspucanog Francuza.

Inače, bivši fudbaler Crvene zvezde, Benfike i Ajntrahta debitovao je u Primeri, ušavši u igru u 82. minutu upravo umesto Benzeme.

Ostaje nam da vidimo hoće li mu Zidan dati više prilike u narednim mečevima.

Fudbaleri Valensije i Real Sosijedada odigrali su nerešeno 1:1.

Kevin Gameiro je u 59. minutu doneo prednost Valensiji, ali je u 95. minutu postao tragičar svog tima. On je tada propustio veliku šansu da potvrdi pobedu Valensije pošto je sa penala šutirao preko gola.

Umesto pobede, fudbalere Valesnije je stigla kazna jer je Sosijedad u 11 minutu sudijske nadoknade izjednačio. Strelac sa bele tačke bio je Mikel Ojarsabal.

Valensija u narednom kolu gostuje Selti, dok Sosijedad ide u goste Majorci.

U poslednja dva meča dana viđeno je čak devet golova. Osasuna je sa 1:0 slavila u gosima protiv Leganesa, dok su Viljareal i Granada odigrali fantastičan meč koji je završen rezultatom 4:4.

Primera, 1. kolo:

Petak Atletik Bilbao – Barselona 1:0 (0:0) (Aduric 89)

Subota Selta Vigo – Real Madrid 1:3 (0:1) (Losada 90+1 - Benzema 12, Kros 61, Lukas 80)

Valensija – Real Sosijedad 1:1 (0:0) (Gameiro 59 - Ojarzabal 90+11)

Majorka – Eibar 2:1 (1:0) (Rodrigez 4, Oliveira 75 a.g. - Oliveira 57)

Leganes – Osasuna 0:1 (0:0) (Avila 75)

Viljareal – Granada 4:4 (1:1) (Kazorla 35, Gomez 53, Moreno 65, Čukvueze 73 - Viko 45+6, Mahis 62, Soldado 75, Puertas 81)

Nedelja 17:00 Alaves – Levante 19:00 Espanjol – Sevilja 21:00 Betis – Valjadolid 22:00 Atletiko Madrid – Hetafe