RAPSODIJA PAKA ALKASERA: Borusija petardirala Augzburg! Nula u Menhengladbahu!
Pako Alkaser bio je dvostruki strelac za Borusiju na premijeri, Foto: AP/Martin Meissner

BUNDESLIGA, 1. KOLO

Bavarci su u petak bili na pragu poraza od Herte, ali su uspeli da izvuku bod, a ove godine glavni konkurent kao i ranijih godina biće im Borusija iz Dortmunda

Ako se po prvom kolu sezona poznaje, neće Bajernu biti lako da odbrani titulu u Bundesligi.

Bavarci su u petak bili na pragu poraza od Herte, ali su uspeli da izvuku bod, a ove godine glavni konkurent kao i ranijih godina biće im Borusija iz Dortmunda. Milioneri su na domaćem "Signal Iduna parku" sa pet golova u mreži ispratili Augzburg. Bilo je 5:1 za domaći tim iako su gosti poveli već u prvom minutu.

Strelci za Borusiju bili su Pako Alkaser u trećem i 59. minutu, Sančo u 51, Rojs u 57. i Brandt u 82. minutu.

U poslednjem meču subotnjeg programa, Borusija Menhengladbah i Šalke su odigrali utakmicu bez golova.

Bundesliga, 1. kolo

Petak

Bajern – Herta 2:2 (1:2) (Levandovski 24, 60p – Ibišević 36, Grujić 38)

Bajer Leverkuzen – Paderborn 3:2 (2:2) (Bejli 10, Haverc 19, Foland 69 – Mičel 15, Mamba 25)

Borusija Dortmund – Augzburg 5:1 (1:1) (Alkaser 3, 59, Sančo 51, Rojs 57, Brandt 82 – Niderlehner 1)

Frajburg – Majnc 3:0 (0:0) (Holer 81, Šmit 84, Valdšmit 89p)

Verder – Fortuna Dizeldorf 1:3 (0:1) (Egeštajn 47 – Henings 36, Karaman 52, Ajhan 64)

Volfsburg – Keln 2:1 (1:0) (Arnold 16, Veghorst 60 – Terode 90+1)

Borusija M. – Šalke 0:0 (0:0)