PARTIZAN PREGRMEO VELŠANE: Crno-beli slavili u evropskoj premijeri!
Partizan u Ligi Evrope, Foto: Printscreen/RTS 1

Sva dešavanja sa današnjeg meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 21:29h

Fudbaleri Partizana uspešno su započeli kvalifikacije za Ligu Evrope.

Crno-beli su u prvom meču savladali Kohans Kvej rezultatom 1:0.

Bolju igru na startu meča crno-beli su mogli da materijalizuju već u 6. minutu, kada je Tošić bio ispred Brasa, ali je tukao pored gola. Inače, akcija je neodoljivo podsećala na Partizanov pobednički gol iz Inđije. U nastavku je Zdjelar je opalio sa više od 20 metara i prabacio tribine ovog sportskog kompleksa u Rilu.

Finiš poluvremena protekao je u koškanju fudbalera dva tima, pa su po žuti karton dobili, prvo Insal i Tošić, a onda i Stojković i kapiten Konahsa Horanom.

Čim je počeo drugi deo Suma je proigrao Ivanovića, a ovaj iskosa šutirao pravo u Brasa. Nešto kasnije glavom je pokušao i povratnik Ognjen Ožegović, koji je u poluvremenu zamenio Umara Sadika.

Strelac gola bio je Šćekić u 62. minutu sjajnim golom posle centaršuta Uroševića.

Poslednjih desetak minuta domaći su pokušavali da urade nešto u napadu, uglavnom se sve svodilo na ubacivanja u kazneni prostor, ali su se oni tokom meča mnogo više istakli u borilačkim veštinama, nego u fudbalskom znanju.

S druge strane crno-beli više nisu pokazivali neku želju da pobedu učine ubedljivijom.

Podsetimo, revanš je za sedam dana u Beogradu.

Sva dešavanja sa današnjeg meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

90. minut - Kakav nalet Kohans Kveja! Preselili su se u šesnaesterac i pokušavaju da postignu pogodak.

85. minut - Crno-beli mogu da žale što nisu postigli više golova. Ali, mogu da budu mirni pred revanš jer teško da Velšani mogu da iznenade u Beogradu.

70. minut - Tošić je u dva navrata pokušao da ugrozi gol Velšana, ali i dalje je Bras na visini zadatka.

62. minut - GOOOL: Šćekić sjajnim golom dovodi Partizan u vođstvo!

47. minut - Još jedna šansa za Partizan! Bras spavaša svoj gol!

46. minut - Ožegović je ušao u igru umesto Sadika

45. minut - Novi sukob na terenu! Stojković i Horan su se zakačili posle jednog kornera! Došlo je do obostranog guranja, ali ipak se sve smirilo i domaći fudbaler je dobio žuti karton.

45. minut - Došlo je do male čarke između Tošića i Insala. Sudija je na vreme razdvojio zaraćene strane i podelio im po žuti karton.

26. minut - Ofanziva na gol Nomadsa se nastavlja! Posle karambola u šesnaestercu, lopta stiže do Pavlovića koji šutira neprecizno.

18. minut - Brane se Velšani svim silama! Sadik je sjajno uposlio Pavlovića, koji pogađa direktno u golmana sa nekoliko metara.

12. minut - Našao se sam Sadik ispred golmana Konaha, pokušao je levom nogom, ali vrlo neprecizno.

5. minut - Prva velika prilika za Partizan. Zoran Tošić je u padu uputio udarac ka golu domaćina, ali lopta odlazi zamalo pred gola.

19:30 - Počela je utakmica između Konahs Kveja i Partizana

POZNATO LICE: Ivica Iliev se nalazi u Velsu i pogledaće meč svog tima. Podsetimo, on je do skoro bio sportski direktor Partizana

ZAGREVANJE: Prvotimci Partizana su izašli na teren

SASTAVI:

KOHANS KVEJ: Bras - Dizni, Horan, Holms, Roberts - Pul, Oven, Vajld, Moris, Vulfi - Insal. Klupa: Grin, Bakare, Farkuharson, Herison, Hervud, Vir

PARTIZAN: Stojković - N. R. Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Zdjelar, Šćekić - Tošić, Suma, Ivanović - Sadik.