Bergamo gori, Atalanta sve bliža Ligi šampiona: Žabarsko čudo pred ispunjenjem snova! Nastavljena crna serija Viole
Navijači Atalante žive svoj san, Foto: EPA

serija a, 34. kolo

Četvrto mesto za sjajnu ekipu Atalante

Objavljeno: 09:07h

Fudbaleri Atalante savladali su večeras na stadionu u Bergamu ekipu Udinezea sa 2:0 u okviru 34. kola Serije A.

Ekipa Đanpjera Gasperinija se bori za Ligu šampiona i sada sve imaju u svojim rukama.

Igrali su odlično tokom celog susreta, propuštali su brojne prilike, posebno u prvom poluvremenu, ali nisu uspevali da savladaju Huana Musoa.

To im je uspelo tek u finišu susreta kada je prvo Marten de Ron poslao Musoa u drugu stranu iz penala, a ubrzo je Mario Pašalić natrčao na povratnu loptu Duvana Zapate i povisio na 2:0.

Sasuolo je šokirao Fiorentinu u gostima 1:0 čime je produbljena kriza ljubičastih kojima nije pomogla ni promena trenera.

Sada već 12 mečeva ne znaju za pobedu, a ovog puta im je presudio Berardi u 37. minutu.

Fiorentina je imala priliku da veoma brzo dođe do izjednačenja. Domaći su izborili jedanaesterac u 41. minutu, ali sa bele tačke precizan nije bio Žordan Vertu.

U drugom poluvremenu "viola" je imala dosta sreće, s obzirom da je gol Meriha Demirala poništen zbog ofsajda.

Izabranici Vićenca Montele imali su nekoliko prilika da dođu do izjednačenja, pre svega preko Luisa Muriela, ali je kolumbijski napadač na kraju ostao bez gola.