BAJERN NE DA TITULU: Koman se iživljavao nad nemoćnim Dizeldorfom, bizarna povreda Nojera!
Kingsli Koman postigao je dva gola protiv Dizeldorfa, Foto: AP/Martin Meissner

BUNDESLIGA, 29. KOLO

Fortuna iz Dizeldorfa je obezbedila opstanak u eliti davno pa je u duelu sa šampionom mogla da odigra rasterećenije

Borba za titulu u Nemačkoj se nastavlja.

Bajern iz Minhena je ubedljivo savladao Fortunu iz Dizeldorfa sa 4:1 u 29. kolu Bundeslige i tako ponovo preuzeo čelnu poziciju na tabeli od Borusije iz Dortmunda. Fortuna iz Dizeldorfa je obezbedila opstanak u eliti davno pa je u duelu sa šampionom mogla da odigra rasterećenije.

Ispostavilo se previše rasterećeno pošto je pobednik bio rešen već u prvom poluvremenu pošto je Koman golovima u 15. i 41. minutu doveo Bajern u vođstvo. U nastavku je Gnabri povisio na 3:0. Počasni gol za tim iz Dizeldorfa postigao je Lukebakio sa penala u 89. minutu. Jedanaestaerac je skrivio Humels koji igrao rukom posle napucavanja Alkantare. Poslednji gol na meču postigao je Gorecka u drugom minutu nadoknade.

Meč je obeležila i bizarna povreda Manuela Nojera koji je iskrenuo zglob prilikom dodavanja lopte saigraču početkom drugog poluvremena.

BUNDESLIGA, 29. kolo

Petak

Nirnberg – Šalke 1:1 (0:0) (Kibo 83 – Nastasić 85)

Hanover – Borusija Menhengladbah 0:1 (0:0) (Rafael 53)

Lajpcig – Volfsburg 2:0 (2:0) (Kampl 16, Verner 28)

Štutgart – Leverkuzen 0:1 (0:0) (Haverc 64p)

Verder – Frajburg 2:1 (0:0) (Klasen 77, Gebre Selasije 85 – Valdšmit 90+3)

Borusija Dortmund – Majnc 2:1 (2:0) (Sančo 17, 24 – Kvaison 83)

Hofenhajm – Herta 2:0 (1:0) (Amiri 29, Nelson 76)

Fortuna – Bajern 1:4 (0:2) (Lukebakio 89p - Koman 15, 41, Gnabri 55, Gorecka 90+2)

18:00 Ajntraht – Augzburg