BORUSIJA PRESTIGLA BAJERN: Sančo i dalje sanja titulu! Lajpcig juri ka Ligi šampiona!
Džejdon Sančo slavi sa saigračima golove, Foto: AP/Martin Meissner

BUNDESLIGA, 29. KOLO

To im je omogućilo da prenoće na čelu tabele pošto Bajern u nedelju gostuje u Dizeldorfu

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda su savladali Majnc sa 2:1 (2:0) u 29. kolu Bundeslige.

To im je omogućilo da prenoće na čelu tabele pošto Bajern u nedelju gostuje u Dizeldorfu. Brzo su se Milioneri oporavili od debakla u Minhenu iz prošlog kola. Heroj dortmundskog tima je Džejdon Sančo koji je sa dva gola rešio pitanje pobednika još u prvom poluvremenu.

Prvo je pogodio u 17. minutu, kada je Mario Gece prihvatio dugu loptu sa desnog krila, a zatim je sproveo do Sanča koji se nalazio u petercu. Sedam minuta kasnije, isti fudbaler je bio strelac na asistenciju Dilejnija. Neizvesnost u duel je uneo Kvaison koji je u 83. minutu uspeo da smanji na 2:1, ali Majnc nijie imao snage da dođe do boda.

Po svemu sudeći, Lajpcig će naredne sezone igrati u Ligi šampiona. Fudbaleri tog tima su bez problema savladali Volfsburg golovima Kampla u 16. i Vernera u 28. minutu.

Poraz je udaljio Volfzburg od Evrope pošto su Menhegladbah, Leverkuzen i Verder, direktni konkurenti Vukova za evrokupove, pobedili u svojim duelima.