MALI AZAR JE SPEMAN ZA VELIKA DELA: Menš prestigao Bajern
Torgan Azar, Foto: Reuter

10. kolo bundes liga

Ždrepci se nalaze na drugom mestu Bundeslige, ispred trećeplasiranog bavarskog velikana

Objavljeno: 22:49h

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha pobedili su ekipu Fortune Dizeldorf rezultatom 3:0 u okviru 10. kola Bundeslige.

Izabranici Dijetera Hekinga brzo su se oporavili od prošlonedeljnog poraza od Frajburga, te su održali priključak za vodećom Borusijom Dortmund.

Posle prvog poluvremena, gde nije viđen nijedan pogodak, Torgan Azar i Jonas Hofman su se pobrinuli da ,,ždrepci” ubedljivo slave na svom ,,Borusija parku”. Mlađi od braće Azar je prvo pogodio iz jedanaesterca u 48. minutu, a prednost je duplirao Hofman nakon odlične akcije ekipe. Konačnih 3:0 postavlja Azar svojim drugim pogotkom na utakmici, uz dosta sreće i slabu intervenciju golmana Mihaela Rensinga.

U poslednjoj utakmici 10. kola Bundeslige, Majnc je na svom terenu bio bolji od Verdera iz Bremena.

Majnc je došao do vođstva preko Žan-Felipea Matete u 25. minutu. Prednost domaćih udvostručio je Veteran Klaudio Pizaro uspeo je samo da ublaži poraz zeleno-belih u 78. minutu.

Miloš Veljković igrao je ceo meč za goste iz Bremena.

Majnc je skočio na 12. mesto sa 12 bodova, dok je Verder šesti sa 17.

Bundesliga, 10. kolo

Petak

Štutgart – Ajntraht 0:3 (0:2) (Ale 11, Rebić 32, Miler 89)

Volfzburg – Dortmund 0:1 (0:1) (Rojs 28)

Šalke – Hanover 3:1 (0:0) (Bentaleb 58, Embolo 72, Ut 85 – Vejndant 71)

Leverkuzen – Hofenhajm 1:4 (1:2) (Belarabi 30 – Nelson 20, Žoelinton 35, 73, Grifo 49 PEN)

Augzburg – Nirnberg 2:2 (1:0) (Finbogason 11, Šmid 60 – Fuhs 55, Mil 88)

Bajern – Frajburg 1:1 (0:0) (Gnabri 80 – Heler 89)

Herta – RB Lajpcig 0:3 (0:1) (Verner 7, 53, Kunja 75)

Menhengladbah – Dizeldorf 3:0 (0:0) (Azar 48pen, 82, Hofman)

Majnc – Verder 2:1 (1:0) (Mateta 25, Gbamin 51 – Pizaro 78)