ENAKE JE REŠENJE PARTIZANOVIH NAPADAČKIH PROBLEMA: Rumun i srećni Rikardo slomili Vošin otpor u Humskoj!
FK Partizan, Foto: Starsport©

superliga, 15. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz naš lajv-blog...

Objavljeno: 21:05h

Partizan je došao do veoma važne pobede, tek druge u ovoj sezoni nad ekipama koje su prethodne završile u prvoj polovini Superlige. U Humskoj je pala Vojvodina, a rezultat je bio 2:0.

Strelac prvog pogotka bio je Rikardo Gomeš, iako je prvo promašio penal, tačnije Emil Rockov mu ga je odbranio, pa je natrčao na odbitak.

Drugi gol bio je delo Rumuna Gabrijela Enakea koji je strelac već na drugom meču zaredom, jer je postigao pogodak i u prošlom kolu protiv Čuke (1:1 na Banovom brdu).

Nije baš kao da se Vojvodina nije trudila, imala je i ona svoje šanse, pa je tako Lazar Arsić pogodio prečku iz slobodnog udarca sredinom drugog poluvremena.

Inače, crno-belima je ovo prva pobeda posle skoro tačno mesec dana, kada je 5. oktobra pao Voždovac sa 4:0.

KRAJ! Prva pobeda Partizana od 5. oktorbra kada je stradao Voždovac sa 4:0.

88' GABRIJEL ENAKE ZA 2:0! Čim je ušao u igru, postigao je pogodak!

87' Viđeno je dosta prilika, ali ne i više golova još od onog Rikardovog.

71' Naravno, sa tribina se ori: Uprava, napolje!

69' Danijel Graovac je imao šansu posle kornera sa desne strane! Bio je sam na četiri, pet metera od gola. ali je gađao visoko iznad.

68' Neverovatna šansa za Vojvodinu. Izveden je slobodan udarac sa 25 metara, lopta je krenula prema golu, Stojković ju je zakačio bukvalno noktom, pa se od prečku odbila u teren, a ne u mrežu, gde bi sigurno završila. Sjajan udarac Lazara Arsića, možda i najbolje levice srpske Superlige.

61' Probao je Zakarić iz slobodnog udarca sa 20 i kusur metara, ali ovaj put Rockovdobro interveniše.

51' Imao je Nemanja Nikolić priliku da kazni grešku odbrane Vojvodine, šutirao je sa 16 metara, ali je Rockov uz malu nesigurnost sačuvao svoj gol.

46' Nemanja Milojević je napustio teren, a umesto njega u igru je ušao Luka Arsić. Vezista Vojvodine je imao žuti karton, a u 26. minutu skrivio je jedanaesterac.

1 / 8 Foto: Starsport©

POLUVREME!

41' Milojević je odlično prodro, centrirao za Ezea, ali ovaj nije uspeo da je smesti u mrežu, doduše, iz nezgodne situacije.

40' Sada je u kaznenom prostoru Partizana pao upravo Milojević, ali ništa od penala.

29' 1:0 ZA PARTIZAN! Rikardu Gomešu je Rockov odbranio penal, ali se lopta opet odbila momku sa Zelenortskih ostrva, koji ju je potom smestio u mrežu. Međutim, prilikom toga je udario golmana Voše, ali tek kada je lopte ušla u gol. Zato, govora u faulu nad čuvarom mreže nema, iako je dobio udarac u petercu, gde je zaštićen kao beli medved.

26' Penal za Partizan. Marka Jankovića je oborio sin Vladana Milojevića Nemanja, sudija nije imao dileme.

17' Crno-beli stežu obruč oko gola gostiju, ali odbrana Lala za sada funkcioniše gotovo savršeno.

11' Zapretio je Partizan posle centaršuta Uroševića, ali Rikardo nije dobro zahvatio loptu glavom. Lagan posao za Rockova.

5' Interesantan početak utakmice. Pre dva minuta probali su Nemanja Nikolić i Armin Đerlek, da bi u petom minutu napala i Voša preko brzog Ezea, ali ga je neutralisao Saša Zdjelar.

1' Meč je počeo!

18.30 - PARTIZANOVCI PROTESTUJU U HUMSKOJ: Još jedna frakcija Grobara digla glas protiv Uprave kluba!

18.00 - Evo i sastava obe ekipe.

PARTIZAN (4-4-1-1): Stojković - N. R. Miletić, Marković, Valijente, Urošević - Zdjelar, Đerlek, Janković, Zakarić - Nikolić - Rikardo. Trener: Zoran Mirković.

Klupa: Kljajić, Tošić, Ivanović, N.G. Miletić, Kosović, Enake, Smiljanić.

VOJVODINA (4-2-3-1): Rockov - Stojković, Graovac, Saničanin, Antić - Đurić, Zlomislić - Milojević, Eze, Đuričin - Fofana. Trener: Dragomir Okuka.

Klupa: Simić, Lazarević, Arsić, Gojkov, Mesarović, Veselinović, Gajić.