ZNA SE KO JE STARIJI: Sudar Milinkovića obeležio Ćiro, probudio se Beloti, Atalanta iz 1 u 2, Milan u 97. do 3 boda
Sjajni Ćiro Imobile, Foto: EPA

11. KOLO SERIJE A

Obedljive pobede Lacija i Torina, Srbin pocrveno u poslednjim minutima meča

Fudbaleri Lacija savladali su ekipu Spala u okviru 11. kola Serije A rezultatom 4:1.

Brat je udario na brata, a stariji Sergej je izašao kao pobednik, dok je Vanja na golu bio na velikom udarau pošto je primio čak četiri gola. Junak pobede Rimljanja bio je fantastični Ćiro Imobile, koji sa dva gola poneo epitet najboljeg igrača utakmice.

Lacio je pobedom izbio na četvrto mesto italijanskog šampionata, dok je SPAL ostao 15.

Veliku pobedu ostvario je Torino, koji je ubedljivo pobedio ekipu Samdorije na gostujućem terenu sa 4:1. Probuđeni Andrea Beloti je napokon uspeo da postigne gol i nagovestio da se vraća u prepoznatljivu formu. Sa dva gola vodio je Bikove do pobede, dok su se u strelce upisali i Izo i Falke.

U meču odigranom u terminu od 18 časova, Atalanta je sa 2:1 slavila nad Bolonjom, koja je čak imala i prednost kod kuće na poluvremenu, ali ju je prokockala.

Strelci za goste bili su Manćini u 57. i Zapata u 70. minutu, dok je gol za domaći tim postigao Mbaje na samom početku utakmice.

U poslednjem meču dana Milan je nekako, u 97. minutu golom Romanjolija na asistenciju Susa uspeo da prelomi meč sa Udinezeom i da sa severoistoka Italije odnese sva tri boda.

Valja napomenuti da je dva minuta pre toga Udineze ostalo sa deset igrača na terenu, jer je crveni karton dobio Bram Nujtink zbog neverovatno glupog starta na sredini terena.

Rezultati 11. kola Serije A:

Petak:

Napoli - Empoli 5:1 (Insinje 9', Mertens 38', 64', 90'+3, Milik 90' - Kaputo 58')

Subota:

Inter - Đenova 5:0 (Galjardino 14', 49', Politano 16', Žoao Mario 90'+1, Naingolan 90'+4)

Fiorentina - Roma 1:1 (Vereto 33' - Florenci 85')

Juventus - Kaljari 3:1 (Dibala 1', Bradarić ag 38', Kvadrado 87' - Žoao Pedro 36')