GVARDIOLA U EKSTAZI: Mančester Siti sve redom gazi! Milivojevićev Palas posustao na Bridžu!
Pep Gvardiola, Foto: Reuter

premijer liga 11. kolo

Španci obeležili pobedu Čelsija

Objavljeno: 19:25h

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su danas na svom terenu Sautempton sa 6:1, u utakmici 11. kola engleske Premijer lige.

Siti je poveo u šestom minutu autogolom Veslija Huta, a šest minuta kasnije prednost je udvostručio Serhio Aguero. David Silva postigao je treći gol u 18. minutu, a zatim je pogodak za Sautempton postigao Deni Ings u 30. minutu iz jedanaesterca.

Prvo poluvreme završeno je rezultatom 4:1, pošto je u drugom minutu nadoknade vremena gol postigao Rahim Sterling. Sterling je u 67. minutu postigao drugi gol na meču, a konačan rezultat postavio je Liroj Sane u prvom minutu nadoknade vremena.

To je drugi put ove sezone da je Siti jednoj utakmici postigao šest golova, nakon pobede nad Hadersfildom u avgustu, a četvrti put otkako je trener Pep Gvardiola.

Ekipa iz Mančestera se vratila na prvo mesto na tabeli, sa 29 bodova. Liverpul je drugi sa 27, a Čelsi je treći sa 24, ali i utakmicom manje. Sautempton je nastavio niz loših rezultata i posle šestog poraza u prvenstvu zauzima 16. mesto na tabeli sa sedam bodova.

Maurisio Sari je preporodio Čelsi koji se novom pobedom izjednačio sa Liverpulom po broju bodova i sada deli drugo mesto sa timom Jirgena Klopa. Čelsi je na svom terenu savladao Kristal Palas Luke Milivojevića ubedljivo sa 3:1, a junak pobede bio je zaboravljeni Alvarao Morata. Napadač Plavaca je dva matirao Henesija i najzaslužniji je što su bodovi ostali u Londonu. Još jedan Španac obeležio je susret, u pitanju je Pedro, on je u 70. minutu postigao treći tim za svoj tim i tako rešio pitanje pobednika.

Premijer liga, 11. kolo

Subota:

Bornmut – Mančester Junajted 1:2 (Vilson 11 – Marsijal 35, Rašford 90+2)

Kardif – Lester 0:1 (0:0) (Grej 55)

Everton – Brajton 3:1 (1:1) (Rikarlison 26, 77, Kolman 50 – Dank)

Njukasl – Votford 1:0 (0:0) (Perez 65)

Vest Hem – Barnli 4:2 (1:1) (Arnautović 10, Anderson 68, 84, Čičarito 90+2 – Vud 77)

Arsenal – LiverpuL 1:1 (0:0) (Lakazet 82 – Milner 61)

Vulverhempton – Totenhem 2:3 (0:2) (Neves 68pen, Himenez 79pen – Lamela 27, Lukas 30, Kejn 61)

Nedelja:

Mančester Siti – Sautempton 5:1 (4:1) (Hed 6a.g., Aguero 12, Silva 18, 67 Sterling 45+2, Sane 90+1 – Ings 30pen)

Česi – Kristal Palas 3:1 (1:0) (Morata 32', 65', Pedro 80 - Tauzend 53')