ZVEZDA STIGLA DO ISTORIJSKOG BODA U LIGI ŠAMPIONA! Četa Vladana Milojevića herojski odolela velikom Napoliju!

Liga šampiona, 1. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz naš lajv-blog

Objavljeno: 23:02h

Herojski, disciplinovano, uigrano, poprilično sigurno. Tako može da se okarakteriše igra ekipe Crvene zvezde u istorijskoj, prvoj utakmici tima iz Ljutice Bogdana otkako se takmičenje igra u ovom formatu. Osvojen je i prvi, istorijski bod, pošto je rezultat nadmetanja sa Napolijem bio 0:0.

Lopta Liga šampiona na Marakani
Lopta Liga šampiona na Marakani foto: Filip Plavčić

Iako bi možda po brojkama moglo da se kaže da smo gledali dosadan meč, on je bio sve, samo ne to, pošto je Napoli gotovo sve vreme imao terensku inicijativu, pokušavao je iz svih pozicija da ostvari višak, ali je cela odbrana crveno-belih na čelu sa Milanom Borjanom bila fascinantna. Što bekovi - Stojković i Rodić, što štoperi - Savić i Degenek, što već pomenuti golman, koji je i proglašen za igrača utakmice.

Rodić i Degenek
Rodić i Degenek foto: Starsport©

Pokušavao je Insinje, Milik (najčećše) i mnogi drugi fudbaleri gostiju, ali bedem koji je postavio reprezentativni golman Kanade (ne treba zaboraviti ni prof.dr. Vladana Milojevića) ispred svog gola bio je neprobojan.

Imala je i Zvezda svojih prilika, posebno dve preko Ričmonda Boaćija sredinom i krajem drugog poluvremena, ali je tada odlično reagovao David Ospina!

Vladan Milojević
Vladan Milojević foto: Starsport©

Bolji početak takmičenja u LŠ, crveno-beli nisu mogli ni da sanjaju. Na tabeli su ispred PSŽ, kom gostuju u drugom kolu, pošto su momci Tomasa Tuhela poraženi u Liverpulu u poslednjim sekundama sa 3:2.

Sva dešavanja pre, tokom i posle meča moći ćete da pratite u "lajv blogu" na Espresu.

KRAJ! Zvezda je uzela istorijski bod u Ligi šampiona! Bravo!

85' Poslednja promena u Crvenoj zvezdi. Umesto Marka Marina ulazi Veljko Simić.

Start Čaušića nad Lorencom Insinjeom
Start Čaušića nad Lorencom Insinjeom foto: Starsport©

81' Ričmond Boaći je morao da izađe iz igre posle te situacije, nadamo se da povreda nije ozbiljnije prirode. Milan Pavkov ga je zamenio.

80' NAJBOLJA ŠANSA NA UTAKMICI ZA ZVEZDU! Boaći je šutirao sa nekih 16 metara, ali je odlično odbranio Ospina.

78' Odlična intervencija Borjana, posle veoma dobrog prodora svežeg Drisa Mertensa. Kada smo već kod igrača koji je ušao u igru, posle njega su izvršene još dve izmene u gostujućoj ekipi. Unas je ušao umesto Kaljehona, a Hamšik umesto Pjotra Zjelinskog.

71' Najbolja šansa za Zvezdu na ovoj utakmici. Ben je lepo oduzeo loptu, dodao je do Boaćija, okrenuo se pored Albiola, ali ga je ovaj pustio da šutne, pa izblokirao. Marin je izveo korner posle toga, ali ništa se nije dogodilo!

68' Ogromna šansa za Napoli, Rodić skida loptu sa gol linije.

60' Umesto Alana, koji ima žuti karton, ulazi Dris Mertens. Dakle, napadač umesto defanzivnog veznog, jasna je Anćelotijeva želja...

58' Sasvim solidan šut Dušana Jovančića sa 25 metara, uz dosta muke Ospina izbacuje loptu u korner!

57' Velika greška u odbrani gostiju, Raul Albiol je morao žutim kartonom da seče kontranapad.

56' Jovančić je ušao umesto Jovičića, te se formacijski ništa ne menja u Zvezdi. Bila je ovo prva izmena na meču.

Goran Čaušić
Goran Čaušić foto: Starsport©

54' Odlična kontra Napolitanaca, ali još bolja reakcija Milana Rodića!

52' Opasna inicijativa Napolija. Dodali su gas momci sa Apenina u drugom poluvremenu, i pletu mrežu oko kaznenog prostora srpskog šampiona.

46' Počelo je drugo poluvreme!

POLUVREME!

44' Dobra šansa za Arkadijuša Milika ponovo. Šutirao je iz prve sa pet metara, ali je Borjan još jednom pokazao zašto je golman Zvezde!

29' Arkadijuš Milik je izašao ispred Borjana, ali opet odlična odbrana Zvezdinog "knindže".

28' Još jedna opasna situacija ispred Zvezdinog gola, probali su Napolitanci iz dva navrata, ali je odbranio Borjan.

Marin u duelu sa Kulibalijem i Alanom
Marin u duelu sa Kulibalijem i Alanom foto: Starsport©

26' Zvezda je u ovim momentima u terenskoj inicijativi, posle 25 minuta bolje igre Napolija. Nadamo se da će ovo biti nagoveštaj bolje igre, ali naravno, ni 0:0 sa Napolitancima nije loše!

18' PREČKA INSINJEA! Kakva šutina!

17' Alan je dobio žuti karton zbog povlačenja Marina.

13' Šut Insinjea sa distance, siguran Borjan!

8' Prvi šut Zvezde na utakmici, Boaći je probao sa 25 metara, ali bilo je to i slabo i neprecizno!

6' Prejak centaršut za Milika, ali mora se reći da je Napoli bolje ušao u meč. Valjda će i Zvezdini igrači uskoro da se oslobode početnog pritiska.

3' Opasan napad Napolija, ali Lorenco Insinje šalje neprecizan pas u prostor.

1' Meč je počeo! Zvezda kontroliše prvi napad.

Pogledajte koreografiju Delija:

20.57 - Sve je spremno za vekovni spektakl!

20.30 - Počasni krug osvajača titule u Bariju protekao je tako što su ih svi navijači ispratili na nogama!

1 / 3 Foto: Starsport©

20.22 - Nek se trese Evropa!

20.06 - Ovako su fudbaleri Napolija izašli na teren uz zvižduke.

19.59 - U ovom trenutku, stadion iznutra izgleda ovako:

Marakana
Marakana foto: Espreso.co.rs
Marakana

19.46 - Evo i sastava Zvezde i Napolija:

Zvezda: Borjan - Stojković, Savić, Degenek, Rodić - Jovičić, Krstičić, Čaušić - Ben, Marin - Boaći

Napoli:

19.44 - Evo i navijača Napolija. Ima ih, kako kažu zvezdaši na tribinama Marakane, "šaka jada".

Navijači Napolija
Navijači Napolija foto: Espreso.co.rs

19.40 - Izjava Nikole Maksimovića pred meč:

- Nema potrebe da se priča o tome koliko volim Zvezdu. jako mi je drago što je u Ligi šampiona, jedina žal mi je što ja nisam u njenom dresu. Drago mi je da sam video legende koje su igrale u bariju i osvojile kup evropskih šampiona. Drago mi je što će biti sa nama ovde i dati pečat utakmici - rekao je nekada najskuplji srpski fudbaler.

Maksimović
Maksimović foto: Espreso.co.rs

19.16 - Na već oko tri sata pre meča reke navijača su se slile ka Marakani, a sada je ogromna gužva ispred stadiona dok navijači čekaju da uđu na tribine.

Navijači Zvezde kod Marakane
Navijači Zvezde kod Marakane foto: Starsport©
Stadion Rajko Mitić
Stadion Rajko Mitić foto: Starsport©

19.13 - Podsećamo da će u 20 časova počasni krug oko stadiona obići članovi generacije Crvene zvezde koja je postala šampion Evrope u Bariju 1991. godine.

19.00 - Tokom celog dana vladala je gužva i svečarska atmosfera, a navijači iz svih krajeva regiona su se skupljali oko stadiona "Rajko Mitić".