Džaka kao brat protiv Srbije za pobedu Albanije, Italijani se jedva izvukli, Rusi bolji od Turaka!

liga nacija

Interesantno veče u novom takmičenju

Veoma zanimljivo veče u okviru prvog kola novoformiranog UEFA takmičenja Liga nacija. U derbiju divizije B reperzentacija Rusije u Istabulu je savladala tursku repezentaciju, rezutatom 2:1.

U grupi 3 divizije B Rusi su imali više umeća od Turske. Poveli su gosti u 13. minutu golom Čeriševa, da bi Turci pred kraj poluvremena izjednačili rezultat. Umesto preokreta domaćina Djuba je done bratskom nam Rusiji sva tri boda i prvu pobedu u novom takičenju.

Velikih problema na premijeri imali su i Itlijani, posle neslavnih kvlaifikacija za Svetsko prvenstvo Azuri su nastavili sa ne tako dobrim partijama. Poljska je na gostujućem terenu uspela da otkine bod ekipi Roberta Manćinija. Zjelinski je doveo Poljsku u vođstvo izuzetnim golom, a bod Italiji doneo je Žoržinjo sa penala.

U Grupi jedan "C" divizije Albanija je sa 1:0 na svom terenu pobedila Izrael pogotkom Taulanta Džake u 55. minutu.

Fudbaleri Srbije su u Vilnjusu sa 1:0 pobedili Litvaniju, dok su Crna Gora i Rumunija igrali nerešeno bez golova.

U najlošijoj Ligi nacija "D" Farska ostrva su sa 3:1 pobedili Maltu, dok su Azerbejdžan i Kosovo igrali nerešeno bez golova.