Okvir gola bio na strani Litvanije, ali Tadića to nije zanimalo! Srbija došla do prve pobede u Ligi nacija

liga nacija

Sve detalje sa meča Litvanija - Srbija mogli ste da pratite na našem dobro poznatom lajv-blogu...

Objavljeno: 23:02h

Srbija je pobedom nad Litvanijom startovala u Ligi nacija. Konačan rezultat je bio 1:0, iako je vrlo lako moglo da bude i 5:0, ili možda, da ne budemo preoštri prema Litvancima - 5:1.

Izabranici Mladena Krstajića bili su bolja ekipa tokom većeg dela utakmice, a jedini pogodak postigao je Dušan Tadić u 37. minutu sa bele tačke, posle faula u kaznenom prostoru napravljenom nad Aleksandrom Mitrovićem.

Moglo je na ovom meču da bude viđeno još mnogo golova, ali je upravo Tadić u drugom poluvremenu, pred ulazak u poslednjih deset minuta, promašio jedanaesterac posle faula nad Veljkovićem, a osim toga, naši fudbaleri su čak četiri puta pogađali okvir gola - tri stative i jednu prečku, od čega je Mitrović šutirao čak dva puta.

Fudbalska reprezentacija Srbije
Fudbalska reprezentacija Srbije foto: Reuters

Imali su i Litvanci svoje šansu iz kontranapada u 74. minutu, ali je neverovatno šta je tada promašio Novikovas, kao i u 90, kada je Marko Dmitrović uspeo da interveniše u situaciji 1-na-1 posle velikog kiksa Nikole Blekija Milenkovića.

S obzirom na to da na drugom meču naše grupe između Rumunije i Crne Gore nije bilo golova, Orlovi su sada prvi u grupi, i realno su im potrebne još tri pobede kako bi zacementirali to prvo mesto, plasman u viši rang, ali i priliku da, ukoliko ne uspeju kroz kvalifikacije, odu na Evropsko prvenstvo (OVDE pročitajte pravila i olakšice zbog Lige nacija).

Sve detalje sa meča Litvanija - Srbija možete pratiti na našem dobro poznatom live-blogu...

92' Litvanija je sada krenula na sve ili ništa, čak je i golman otišao na korner, ali joj se to sada nije isplatilo. Katastrofalna igra odbrane našeg tima u poslednjim minutima, slično kao protiv Švajcarske na Svetskom prvenstvu.

90' Neverovatna greška Blekija Milenkovića ispred našeg kaznenog prostora. Okliznuo se, prodao loptu domaćinu, ali je situaciju 1-na-1 odbranio Marko Dmitrović, a posle je i odbrana raščistila.

83' Tadić promašio penal! Odbranio mu je Šetkus. Prošli put kada su se ove dve ekipe sastale u Viljnusu, Litvanija je imala dva penala.

82' - Drugi penal za Srbiju. Posle jednog centaršuta, Veljković je oboren u kaznenom prostoru, čist jedanaesterac.

79' Sada je Mitrović pogodio prečku. Četvrti put da su naši igrači pogodili okvir gola!

75' Šta su sada promašili Litvanci. Novikovas je promašio skoro pa prazan gol, posle dobrog kontranapada.

64' Dobar udarac Filipa Kostića, pogodio je desnu stativu golmana Šetkusa.

50' Opasna je bila Srbija posle kornera, ali je Matićev šut odbijen pored gola, pa je lopta opet za naš tim. Tadić je izveo taj drugi udarac iz ugla, ali su ovog puta Litvanci rapšistili opasnost.

49' Nemanja Maksimović je dobio žuti karton zbog povlačenja igrača Litvanije.

46' Počelo je drugo poluvreme!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Tadićev gol sa bele tačke pravi razliku na pauzi. Penal je bio nad Aleksandrom Mitrovićem!

37' 1:0 ZA SRBIJU! Što nije svirao Feliks Brih, svirao je sudija Meden! Fauliran je Aleksandar Mitrović, Dušan Tadić je bio precizan sa bele tačke!

34' Dobra prilika za Litvance.

28' Nemanja Matić je pokušao iz daljine, nije to bilo preterano blizu.

20' Još jedna stativa! Milan Rodić ju je pogodio posle dobrog ubacivanja iz slobodnog udarca.

Mitrogol u duelu sa Litvancem
Mitrogol u duelu sa Litvancem foto: Reuters

12' Aleksandar Mitrović je pogodio stativu!

11' Živković je trenutno najopasniji igrač Srbije, ponovo je probao, ali je opet bio neprecizan. Samo korner posle koga se nije dogodilo ništa značajno.

8' Nijedna ekipa nije uspela da ostvari inicijativu, i dalje je fudbal prilično iseckan.

2' Ubrzo na drugoj strani šut naše reprezentacije, pravo u Šetkusa.

Reprezentacija Srbije
Reprezentacija Srbije foto: Reuters

1' - Litvanija je imala prvu šansu na meču, lopta se nekako našla ispred Dmitrovića, koji je dobro reagovao.

Reprezentacija Litvanije
Reprezentacija Litvanije foto: Reuters

1' Meč je počeo!

20.43 - Sve je spremno za meč.

20.41 - Svi u zanosu pevaju himnu!

Rukavina, Bleji i Rodić
Rukavina, Bleji i Rodić foto: Printscreen/Sportklub

20.10 - Nadamo se dobroj partiji našeg nacionalnog tima, koji protiv Litvanije tradicionalno postiže dobre rezultate.

19.34 - Krstajić je objavio sastav Srbije.

SRBIJA (4-2-3-1): Dmitrović – Rukavina, Milenković, Veljković, Rodić – Matić, Maksimović – Živković, Tadić, Kostić – Mitrović.

Као što možemo da vidimo, Kolarov i Sergej nisu u startnoj postavi, već se nalaze na klupi!

Evo i kako vizuelno izgledaju sastavi oba tima.