NADAL POBEGAO OD ĐOKOVIĆA, A U MEKSIKU GA DOČEKAO NOVI SRBIN: Kecmanović velikim preokretom zakazao okršaj sa Rafom
Miomir Kecmanović je upisao pobedu u Akapulku, Foto: EPA/David Guzman

ATP Akapulko

Mladi srpski teniser je ostvario jednu od najvećih pobeda u karijeri

Objavljeno: 08:50h

Miomir Kecmanović ostvario je veliku pobedu na startu turnira u Akapulku protiv Aleksa de Minora 3:6, 6:4, 6:3.

Talentovani srpski teniser uspeo je da napravi veliki preokret protiv jednog jednog od najperspektivnijih igrača, koji spada u onu grupu "sledeća generacija tenisa".

Dva sata je trajala borba Srbina i trenutno 25. igrača planete. Kecmanovića nije obeshrabrio prvi izgubljeni set, već je u drugom uspeo da se izbori sa velikim pritiskom, spase 6 brejk lopti, a onda kao što to rade najveći svoju prvu priliku za oduzimanje servisa protivniku iskoristio i izjednačio u setovima.

U odlučujućem setu dva puta se ponovo odbranio srpski igrač od napada Australijanca, da bi potom to naplatio koristeći svoju prvu šansu za brejk i vođstvo od 5:3 posle čega je rutinski odservirao za pobedu.

Miomir Kecmanović će u narednom kolu igrati protiv Nadala
Miomir Kecmanović će u narednom kolu igrati protiv Nadalafoto: EPA/David Guzman

Na taj način je zakazao duel u osmini finala najverovatnije protiv Rafaela Nadala, ukoliko Španac ne bude kiksnuo protiv sunarodnika Pabla Anduhara.