OVO NIJE TENISKI MEČ, OVO JE 'MOBING': Nole odvalio Džazirija i zakazao duel sa starim znancem!
Novak Đoković, Foto: EPA/Lynn Bo Bo

ATP Dubai

Sva dešavanja na ovom meču možete pratiti u "lajv blogu" na Espresu

Objavljeno: 17:21h

Kakav meč, strašan meč! Novak Đoković se plasirao u osminu finala ATP Dubaija, posle više nego ubedljive pobede nad Malekom Džazirijem. Konačan rezultat bio je 2:0 (6:1, 6:2), a ni u jednom momentu nije se postavljalo pitanje pobednika.

U prvom setu, Srbin je odmah došao do brejka, pa onda i do drugog, a ceo taj deo igre trajao je svega 28 minuta. Drugi je trajao nešto duže, ali ne preterano, jer je već pri rezultatu 2:2, posle razmene gemova, Srbin uzeo brejk i rešio sve u svoju korist.

Usledio je novi brejk za 5:2 i onda lagana priča do samog kraja.

U narednom kolu, Srbin će se sastati sa starim znancem Filipom Kolšrajberom, sa kojim je do sada igrao 13 puta, od čega je slavio čak 11, dakle, treba očekivati rutinski plasman i do četvrtfinala.

Sva dešavanja na ovom meču možete pratiti u "lajv blogu" na Espresu...

5:2 - Ovo nije tenis, ovo je "mobing". Đoković šeta Tunižanina po terenu, Džaziri ne zna šta ga je snašlo. Novi brejk, Srbin servira za set.

4:2 - Opet kreće mašina, Nole rutinski završava ovaj meč u pokušaju da zakaže duel sa Kolšrajberom.

3:2 - Evo ipak prvog brejka i to sa samo jednim izgubljenim poenom. Nole je nadomak trijumfa...

2:2 - Deluje kao da će biti dosta teže u drugom setu...

0:1 - Prva prednost za Džazirija na meču, ali verujemo da neće dugo trajati.

POČEO JE DRUGI SET!

6:1 - NOLE OSVOJIO PRVI SET ZA SVEGA 28 MINUTA. Prva dva gema trajala su gotovo kao pola seta, a ostalih pet je završeno praktično bez kapi prolivenog znoja...

4:0 - Kao što rekosmo, rutina...

3:0 - Deluje kao da ćemo gledati jedan rutinski meč srpskog asa.

2:0 - Posle nekoliko brejk prilika, Nole je iskoristio jednu, te je odmah na startu meča napravio brejk prednosti.

1:0 - Srbin je, posle "đusa" u prvom servis gemu, ipak uspeo da iskoristi prvu "prednost".

16.10 - Sve je spremno za početak meča... Prvi će servirati Nole.