UMRO BRANISLAV LONČAR: Srbija se oprašta od legende reprezentacije!
Branislav Lončar, Foto: Streljački savez Srbije

IN MEMORIAM

Dugogodišnji reprezentativac i selektor streljačke reprezentacije Jugoslavije Branislav Lončar, preminuo je posle duge bolesti u 82. godini u Novom Sadu.

Kao takmičar osvojio je pet medalja na SP, 11 na EP, tri na MI i 27 na prvenstvima Balkana, a prvak SFRJ bio je 15 puta.

Veliki doprinos razvoju srpskog i jugoslovenskog streljaštva dao je kao trener SD Novi Sad 1790 i selektor nacionalnog tima. Bio je učitelj mnogih osvajača olimpijskih, svetskih i evropskih medalja. Nosilac je nacionalnog sportskog priznanja i dobitnik brojnih društvenih i sportskih nagrada.