'PROCES' SE NE MOŽE ZAUSTAVITI: Sirova dominacija Embida za vođstvo u seriji, Bobi Marjanović zaboravljen na klupi!
Džoel Embid je izašao kao pobednik u duelu sa Kavaijem Lenardom, Foto: AP

NBA

Fantastičan je bio na obe strane terena centar Filadelfije

Objavljeno: 08:30h

Filadelfija je odbranila domaći teren u prvom meču u svojoj hali protiv Toronta 116:92 u polufinalnoj seriji istočne konferencije.

Time su Siksersi poveli 2:1 u seriji, a biće domaćini i u narednom meču koji se igra u nedelju.

Serija 21:2 koju su napravili u poslednjoj četvrtini utakmice je prelomila meč koji je do tog momenta i dalje bio prilično neizvestan.

Džoel Embid je apsolutno dominirao na obe strane terena o čemu svedoči i njegov učinak - 33 poena, 10 skokova i 5 blokada za samo 28 minuta na parketu.

Odličan je bio i Džimi Batler sa 22 poena, a podršku su pružili i Tobajas Heris 13, Ridik 15, Simon i Enis po 10.

Boban Marjanović niti je imao minutažu, niti učinak kojim bi mogao da se istakne, pošto je odigrao samo 3 minuta i uhvatio jednu loptu.

U ekipi Reptorsa prvo ime kao po običaju Lenard sa 22 poena, Siakam je dodao 20, a 13 je ubacio Deni Grin.