ISTORIJSKA POBEDA SAKRAMENTA: 25 poena Bogdana i Bjelice, Ludi Srbin isključen jer je hteo da bije sudije!
Bogdan protiv Kingsa, Foto: AP

NBA

Ludo veče u najboljoj košarkaškoj ligi sveta

Košarkaši Sakramento Kingsa pobedili su San Antonio Sparse na gostovanju sa 113:106.

Bogdan Bogdanović je sa klupe sa 32 minuta upisao 15 poena (4/11 iz igre), 3 skoka i 5 asistencija, a Nemanja Bjelica je kao starter zabeležio 10 poena i 6 uhvaćenih lopti za 26 minuta, dok je Hild bio najefikasniji sa 26 poena.

Kingsi su prvi put u istoriji pobedili Sparse u sve četiri utakmice u sezoni, veliku zaslugu ima Bogdanović koji je serijom 7:0 pokrenuo svoj tim u trećoj četvrtini. Sparsi su na minut i po do kraja imali poen prednosti 106:105, ali je onda usledila nova serija Kingsa 8:0, koju su predvodili Barns i Foks i doneli svom timu trijumf.

Za Mamuze je 27 poena i 18 skokova imao Lamarkus Oldridž, 18 je ubacio Rudi Gej, a 16 Demar Derozan. Spursi ostaju na osmom mestu Zapada sa 44-33, obezbedili plej-of, dok su Kingsi deveti sa 38-39.

Inače, ovaj meč, poput onog Denverovog gde je Jokić prvo zaradio krvav nos, pa isključenje, takođe je obilovao dramom, koja je posebno eskalirala kada je Greg Popovič poludeo zbog sudijskih odluka, te je počeo da nasrće na arbitre.

NBA

Pelikans - Lejkers 102:130 San Antonio - Sakramento106:113 Denver - Vašington 90:95 Golden Stejt - Šarlot 137:90 Klipers - Memfis 113:96