SRBI I SINOĆ REŽIRALI NAJVEĆU LUDNICU U ISTORIJI NBA: Ovo se nikad nije dešavalo! (VIDEO)
Nikola Jokić i Miloš Teodosić, NBA zvezde, Foto: AP/FONET

nba liga

Jokić sinoć nije mnogo šutirao, na meču protiv Memfisa

Objavljeno: 08:45h

Minesota Timberovolvsi Nemanje Bjelice, koji su trenutno treći na tabeli Zapada, imaju samo jedan poraz manje od devetoplasiranih Los Anđeles Klipersa Miloša Teodosića i Bobana Marjanovića. A Denver Nagetsi Nikole Jokića su trenutno 8, ali bi lako mogli i da ispadnu, i da dođu do treće pozicije u plej-ofu!

Evo, ovako izgleda borba za NBA doigravanje u zapadnoj konferenciji: čak 7 timova (Minesota, Portland, San Antonio, Nju Orleans, Denver, Los Anđeles Klipers, Oklahoma), bore se za pozicije 3-9, i među njima je samo nekoliko utakmica razlike. A čak smo izostavili Jutu, koja sa skorom 32-30 još i te kako ima šanse da se umeša u ovo ludilo. Znači, realno, čak i 8 timova se bori za 6 pozicija (prve dve su rezervisane za Hjuston i Golden Stejt).

Na sinoćnjim mečevima ovo potpuno ludilo je samo nastavljeno: svi timovi iz ove grupe, koji su imali utakmice, pobedili su, osim Minesote, koja je izgubila od jednog tima iz ove grupe.

Denver Nagetsi su dobili Memfis u gostima, sa 108:102, a naš Nikola Jokić je zabeležio još jednu u najmanju ruku prosečnu partiju, posle povratka Pola Milsapa u tim.

Nikola je za 33 minuta ubacio 9 poena, imao je 9 skokova i 5 asistencija, ali i po 5 izgubljenih lopti i 5 ličnih greški, uz šut 2-5 iz igre, 0-1 za trojke i 5-7 sa linije slobodnih bacanja.

Sama utakmica je bila prilično teška za gledanje: Denver je zabeležio čak 24 izgubljene lopte, i malo je falilo da vođstvo koje su gradili cele utakmice prospu u poslednjih 12 minuta.

Da nije bilo Gerija Harisa (26 poena na ovoj utakmici), koji je postigao ključni koš na nešto manje od minut do kraja, ko zna šta bi bilo...

Vil Barton je ubacio 24 poena, povratnik Pol Milsap 15 poena, dok su na drugoj strani najbolji bili Mark Gasol sa 22 poena i 9 skokova, Džarel Martin sa 16 poena i Dilon Bruks sa 13.

Los Anđeles Klipersi su sinoć dobili bezidejne Njujork Nikse, veoma ubedljivo, sa 128:102, a na parket su ulazila obojica naših reprezentativaca.

Miloš Teodosić je počeo utakmicu, odigrao 29 minuta i za to vreme imao sledeći učinak: šut iz igre 3-5, 1-3 za trojke, 7 poena, 5 asistencija, 2 skoka i 2 ukradene lopte.

Boban Marjanović je ušao tek pri kraju utakmice, kad je sve već odavno bilo rešeno, a za 5 minuta ubacio je 6 poena i uhvatio 3 skoka, uz šut 3-4.

Klipersi su utakmicu rešili u 3. četvrtini, posle izjednačenog prvog poluvremena: u ovom periodu su napravili 17 razlike, koje su posle toga držali do kraja, pa čak i uvećali.

Dominantan na ovoj utakmici bio je DeAndre Džordan sa 19 poena i 20 skokova, Lu Vilijams postigao je 21 poen, a Montrezl Herel i Ostin Rivers po 19.

Kod Niksa, Enes Kanter je zabeležio 18 poena i 14 skokova.

Evo i Bobijeve partije:

Juta Džez je neočekivano pobedila Minesotu, sa 116:108, i još zakomplikovala stvari na Zapadu (sad imaju skor 32:30, što ih je ponovo uključilo u borbu za 8. poziciju).

Naš Nemanja Bjelica je ponovo bio starter (zbog povrede Džimija Batlera), i odigrao je dobro na ovoj utakmici: postigao je 12 poena, uz 4 skoka (šut iz igre 3-8, 2-4 za trojke, 4-4 bacanja).

Najzaslužniji za pobedu Jute bio je Rudi Gober sa 26 poena i 16 skokova, i Donovan Mičel ubacio je 26 poena, a Riki Rubio je zabeležio 13 poena i 7 asistencija.

U timu Minesote najefikasniji su bili Endrju Vigins sa 27 poena i Džef Tig sa 25.