HEZONJA PREDVODIO REALOVU SERIJU OD 16:0! Madriđani "ugasili" Partizan u prepunoj Areni (FOTO/VIDEO)
Detalj sa utakmice Partizana i Real Madrida, Foto: Starsport©

EVROLIGA, 31. KOLO

Objavljeno: 22:37h
Završeno
22:20h

Košarkaši Real Madrida pobedili su Partizan sa 88:76 u 31. kolu Evrolige u paklenoj atmosferi prepune beogradske Štark arene.

Domaćin je otvorio utakmicu serijom 5:0 trojkom Kaminskog i dvojkom Pantera, a gosti su potom preokrenuli do 8:5, a kasnije je bilo i 10:6.

Posle toga poeni Kabokloa, Avramovića i Anđušića za 13:10, ali je Mario Hezonja pogodio neverovatnu trojku za izjednačenje.

Detalj sa utakmice Partizana i Real Madrida
Detalj sa utakmice Partizana i Real Madridafoto: Starsport©

U drugoj četvrtini velika borba, ali i promašaji i greške na obe strane, a "probudio" se Džejms Naneli koji je dao poslednjih osam poena svog tima.

Ipak, aktuelni prvak Evrope uvek je imao spreman odgovor, a na kraju je Gabrijel Dek vezao pet poena za 33:31 na poluvremenu.

"Kraljevski klub" meč je prelomio u svoju korist kada na tri minuta i četiri sekunde do kraja treće deonice imao seriju od 16:0 za 68:54.

U poslednjih 10 minuta, Real Madrid održavao je dvocifrenu prednost, a Kevin Panter je na 3:31 do kraja smanjio na 82:71, ali to je bilo to od Partizana.

Na kraju kod domaćina je 19 poena imao Frenk Kaminski, Kevin Panter i Džejms Naneli po 16, a Aleksa Avramović stao je na 10.

Mario Hezonja predvodio je "Los Blankose" sa 25 poena, Gabrijel Dek dodao je 13, a po 10 su imali Geršon Jabusele i Fabijan Kozer.

Пласман обезедио Sofascore

00:49

Željko Obradović

22:19h

40. minut - Abalde dva poena. Nema trojke Pantera niti poena Kampaca. Laki poeni Nanelija. Dek dva poena. Ne pogađa Avramović - 76:88.

22:12h

38. minut - Panter 2+1, kao i Hezonja. Panter dvojka. Koraci Kampaca. Trojka Panter! Tajm-aut Ćus Mateo. Dek dvojka. Panter 2+1 - 74:84.

22:02h

36. minut - Nesportski faul Poarijea. Tražio je Ćus Mateo čelendž, ali sudije nisu promenile odluku. Doužer 1/2 - 59:75.

Naneli 2/2. Nema trojke Kampaca. Doužer dvojka. Dvojka Dek. Ispala je lopta Doužeru. Čelendž Obradovića, ali nema promene odluke. Dek 2/2 - 63:79.

21:55h

34. minut - Trojka Hezonja, tajm-aut Obradovića - 56:73. Naneli dva poena.

Jabusele dvojka. Nema trojke Smailagića - 58:75.

21:53h

32. minut - Kaboklo je promašio trojku. Presekao je pas Smailagić. Panter dvojka. Poarije dva poena. Panter maši dvojku - 56:70.

21:46h

30. minut - Opet neverovatna trojka Hezonje i tajm-aut Obradovića - 54:60. Maši trojku Avramović. Kontra Kampaca i dva poena Kozera.

Doužer maši dvojku. Kampaco dvojka. Maši Naneli trojku. Ofanzivni skok i dva poena Poarijea. Doužer pravo u ruke Kozeru i dva poena Francuza - 54:66.

21:44h

28. minut - Dva poena Kabokloa. Kampaco dvojka. Trojka Kaboklo!

Kampaco trojka. Nema dvojke Pantera. Zakucavanje Tavaresa. Promašio je polaganje Avramović - 54:57.

21:39h

26. minut - Nema trojke Pantera, ali pogađa trojku Jabusele. Dvojka Kaminski. Jabusele maši trojku. Avramović 1/2. Tavares zakucava - 49:50.

21:36h

24. minut - Laki poeni Kozera. Kaboklo dva poena. Maši Tavares. Dvojka Avramović. Trojka Hezonja. Trojka Kaminski - 46:43.

21:31h

22. minut - Nema trojke Kozera. Avramović trojka! Vraća Jabusele trojku. Kaminski dvojka. Hezonja dvojka, ali nije iskoristio dodatno bacanje.

Kaminski trojka - 39:38.

21:12h

20. minut - Naneli 2+1, kao i Dek. Kaminski maši trojku, kao i Gonzalez. Naneli ne pogađa posle prodora. Dek dvojka posle ofanzivnog skoka.

Tajm-aut Željko Obradović - 31:33. Nema trojke Pantera - 31:33.

21:06h

18. minut - Naneli dvojka. Poarije 1/2. Trojka Naneli! Hezonja trojka. Tajm-aut Željko Obradović - 28:26. Ispala je lopta Kaminskom u aut.

Kozer dva poena - 28:28.

21:00h

16. minut - Kaminski 2/2. Trojka Abalde. Zakucavanje Avramovića! Sada maši trojku Abalde. Nema dvojke Avramovića. Hezonja 1/2 - 23:22.

Zakucavanje Alekse Avramovića na utakmici Partizana i Real Madrida
Zakucavanje Alekse Avramovića na utakmici Partizana i Real Madridafoto: Starsport©
20:57h

14. minut - Zakucava Kaminski! Promašio je Tavares dvojku, a Naneli pogodio. Kratak je i Jabusele. Maši Avramović posle prodora.