ZVEZDA POLOŽILA ISPIT PROTIV ŽILAVIH STUDENATA! Crveno-beli pobedili pred Real - vratio se Hanga (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Studentskog centra i Crvene zvezde, Foto: SC Derby/Filip Roganovic

ABA liga, 12. kolo

Objavljeno: 19:10h

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Studentski centar sa 91:77 u 12. kolu ABA lige na gostovanju u hali Morača u Podgorici.

Prvo poluvreme završeno je rezultatom 46:41 u korist gostiju koji su imali i sedam poena prednosti, ali je domaćin kaznio sve greške i ostao u igri.

Detalj sa utakmice Studentskog centra i Crvene zvezde
Detalj sa utakmice Studentskog centra i Crvene zvezdefoto: SC Derby/Filip Roganovic

Izabranici Janisa Sferopulosa bolje su otvorili drugu četvrtinu za 53:43, ali je usledila serija 7:0 momaka Dejana Jakare i 53:50.

Studenti su u jednom trenutku bili na minus 10, ali smo videli novi niz i vođstvo od 65:63 pred poslednju deonicu.

Kao na meču protiv Mege, Miloš Teodosić je dirigovao, a sada mu je pomoć pružao Luka Mitrović i slomljen je otpor Podgoričana.

U četvrtoj četvrtini Beograđani su napravili 10:0, a sve je počelo od trojke Šabaza Nejpira za 66:65.

Tačku na novu pobedu stavio je Luka Mitrović dvojkom, onda Šabaz Nejpir novom trojkom, a potom su usledila još četiri poena Mitrovića za 89:74.

Detalj sa utakmice Crvene zvezde i Studentskog centra
Detalj sa utakmice Crvene zvezde i Studentskog centrafoto: SC Derby/Filip Roganovic

U tim se vratio Adam Hanga posle povrede i imao je pet poena kao starter za 14 minuta na parketu.

Najefikasniji bio je Luka Mitrović sa 20 poena, dok je Jago Mateus dodao 15, Šabaz Nejpir 13, Branko Lazić jedan manje, a Rokas Gedraitis 11.

Adam Hanga na utakmici Studentskog centra i Crvene zvezde
Adam Hanga na utakmici Studentskog centra i Crvene zvezdefoto: SC Derby/Filip Roganovic

Na drugoj strani Igor Drobnjak 17 poena, Emir Hadžibegović 13, a jedan manje Oubrej Dovkins.

Crveno-beli narednu utakmicu igraju protiv Real Madrida u Beogradu u utorak 19. decembra u 15. kolu Evrolige.