RASPAD ZVEZDE U MINHENU: Fajnal-ejt je ostao samo SAN!
Nikola Kalinić i Ognjen Dobrić, Foto: Starsport©

Evroliga, 33. kolo

Sva dešavanja sa utakmice mogli ste pratiti uživo na blogu Espresa

Objavljeno: 22:26h

KK Crvena zvezda je ubedljivo poražena na gostovanju Bajernu u Minhenu u okviru 33. kola Evrolige - 57:82.

Ovo je bio direktan duel za plasman na fajnal-ejt, ali posle prve četvrtine koju su crveno-beli dobili 18:15, postepeno im se raspadala igra.

I u odbrani i u napadu. A u trećoj četvrtini im je trebalo skoro pet minuta da promene brojku na semaforu.

Iako su Kalinić, Volters i Kuzmić dobro krenuli, vremenom su samo stali, a Dobrić je pogađao tek od kraja treće četvrtine.

Na kraju su najefikasniji bili Kalinić sa 12 i Mitrović sa 11 poena. Kod Bajerna je najbolji bio Rubit sa 22 poena. Tomas je ubacio 16, a Jaramaz 12.

Bajern je tako osigurao osmu poziciju (13-12) i fajnal ejt jer je zbog boljih međusobnih skorova nedostižan Zvedzi i Albi (po 11-15).

Crveno-beli su večerasbili lišeni usluga kapitena Branka Lazića i Ostina Holinsa.

Zvezda odmah nakon utakmice u Nemačkoj putuje u Litvaniju, gde će u nedelju odigrati zaostali meč protiv Žalgirisa. U poslednjem kolu, dočekuje Efes.

IV ČETVRTINA

40. minut - kraj utakmice.

39. minut - domaćin privodi meč kraju. Mitrović i Ivanović pogađaju za Zvezdu, Rubit i Jaramaz za Bajern - 82:57.

35. minut - Kalinić i Mitrović smajuju malo sa penala - 70:49.

34. minut - trojka Šiška vodi Bajern na +24 - 69:45.

31. minut - poentirao je Mitrović. Ali Džordž je ubacio trojku odmah potom - 66:45.

III ČETVRTINA

30. minut - ne mogu crveno-beli ništa da pogode, samo 10 poena u celoj četvrtini, posle bacanja Tomasa Bajern je na plsu 20 - 63:43.

29. minut - razigrao se Jaramaz, ali i Dobrić koji je sad pogodio još jednu trojku - 58:43.

28. minut - trojke Jaramaza pa Tomasa su primorale Radonjića na tajm-aut - 56:40.

27. minut - Dobrić je ubacio dva bacanja. Jaramaz pogađa za dva, uzvraća Lazarević - 50:40.

25. minut - Dobrić je ubacio trojku i konačno prekinuo post crveno-beli koji nisu poentirali skoro pet minuta u trećoj deonici. Odmah je uz faul pogodio Jaramaz - 48:36.

23. minut - Zvezda agresivnija u odbrani na startu drugog poluvremena, ali smušena u napadu. Prve poene je tek posle 2:40 minuta postigao Hanter - 44:33.

II ČETVRTINA

20. minut - Kalinić je pogodio oba bacanja. Hilijard je psole tajm-auta pogodio trojku - 42:33 na poluvremenu.

19. minut - Dobrić je promašio oba bacanja. Pogodili su potom Volters i Kuzmiuć, pa Rubit - 39:31.

18. minut - Lučić je pogodio trojku uz faul, promašio dodatno. Kuzmić iz odbojke smanjuje - 36:29.

16. minut - trojka Tomasa daje prvu malo veću prednost Bajernu - 31:25.

14. minut - trojka Ivanovića donosi egal - 23:23.

13. minut - Lilard je sa 2+1 doneo preokret. Pogodio je potom i Rubit na isti nnačin, ali pormašio dodtano bacanje -23:20.

11. minut - ponovo je Rubitr otvorio deonicu košem, ali mu se revanširao Lazarević - 17:20.

I ČETVRTINA

10. minut - Hanter je smanjio pa Mitrović iznudio faul u finišu. Pogodio je jedno bacanje - 15:18.

8. minut - Tomas je pogodio za tri, ali je uzvratio Kalinić - 13:17.

7. minut - Volters je u elemnetu, pogodio je i trojku. Hanter je sa linije bacanja smanjio - 10:14.

6. minut - opet koš Rubita, ali i prodor Voltersa - 7:11.

4. minut - srećan koš Kuzmića je nastavio seriju. Prekinuo je Rubit trojkom - 5:9.

3. minut - poveli su domaći preko Rubita, ali je Kuzmić izjednačio košem iz teške pozicije. Vođstvo je dobrim prodorom doneo Volters, pa Kalinić pogodio trojku - 2:7.

Dvoranu je ispunilo dosta Zvezdinih navijača.