PAVKOV JE OPET DŽOKER STANKOVIĆA: Zvezda u finišu sprečila iznenađenje u Novom Sadu i uzela 3 boda pred derbi!
Milan Pavkov slavi pobedonosni gol, Foto: FK Crvena zvezda

superliga srbije, 23. kolo

Sva dešavanja sa utakmice mogli ste pratiti uživo na blogu Espresa

Objavljeno: 15:36h

Crvena zvezda je gostovala Proleteru u Novom Sadu u 23. kolu Superlige Srbije i slavila 2:1 (1:0).

Aktuelni šampion je bio pred još jednom utakmicom u kojoj nije imao pravo na kiks s obzirom da je imao pet bodova manje od lidera Partizana.

Ovo je bila i poslednja utakmica crveno-belih pred večiti derbi sledeće nedelje, 27. februara na stadionu "Rajko Mitić".

Pre toga, izabranici Dejana Stankovića će na žrebu u Nionu u petak 25. februara saznati protivnika u osmini finala Lige Evrope.

FK Crvena zvezda

"Mister" nije mnogo kalkulisao već je sa najjačim sastavom počeo duel sa Proleterom koji je jedna od boljih ekipa u domaćem prvenstvu ove sezone.

Kaluđerović se povredio na zagrevanju, pa je u poslednjem času u napad domaćina svrstan Mladenović.

Pićini je posle nekoliko prilika Bena skrivio penal, ali je Borjan u 15. minutu odbranio loše izveden penal Ninkovića, koji je šutirao po zemlji i sredini gola.

Kaznio je to Ben u 34. minutu na odličan centaršut Kange.

u nastavku je Proleter krenuo hrabrije i izjednačio preko Tomovića na dodavanje Ninkovića u 61. minutu.

Stanković je ubrzo uveo u igru Pavkova i Falka koji su razmrdali crveno-bele.

Posle nekoliko propuštenih prilika, Pavkov je ipak po ko zna koji put bio heroj Zvezde jer je u 86. minutu glavom savladao odličnog Petrića, na precizan centaršut Rodića.

Milan Pavkov, Ohi Omoidžuanfo, Dejan Stanković

Zvezda sada ima utakmicu više i dva boda manje od Partizana koji u 15.30 dočekuje Radnički iz Kragujevca.

II POLUVREME

90+2. minut - četiri minuta nadoknade. Živković je pokazao drugi žuti i CRVENI karton Andrejeviću.

90. minut - Pankov i Srnić su zamenili Ohija i Kataija.

87. minut - javne opomene posle gužvu dobili su Pavkov, Kanga, kao i neko sa klupe domaćina.

86. minut - GOL - Rodić je odlično centrirao, Pavkov pobegao čuvaru i glavom sproveo loptu u mrežu 1:2!

82. minut - Tomović nije iskoristio kontru, sa onda sjajan "suvi list" Pavkova - Petrić je vrhovima prstiju prebacio loptu preko gola u korner.

80. minut - Kanga je dobro šutirao po zemlji sa distance, ali je Petrić odbio loptu u korner.

77. minut - Kojić i Serdar su zamenili Dunđerskog i Ninkovića.

73. minut - Petrić je sada odbranio pokušaj Pavkova.

70. minut - Rodić je odmah imao pirliku na centaršut Gajića, ali je Petrić dobro odbranio.

1 / 5 Foto: FK Crvena zvezda

69. minut - reagovao je Stankvoić. U igri su Gajić, Pavkov i Falko, umesto Pićinija, Bena i Ivanića.

61. minut - GOL - Ninković je proigrao Tomovića u srcu šesnaesterca, a ovaj preciznim šutem po zemlji, kroz noge Dragovića, poslao loptu uz desnu stativu gola opruženog Borjana - 1:1!

59. minut - žuti karton za Tomovića zbog protesta.

57. minut - Ninković je izveo slobodan udarac sa 20 metara i prebacio gol.

52. minut - Tanasin je zamenio Mikloševića, a Stojanović Mladenovića.

46. minut - počelo je drugo poluvreme na stadionu "Karađorđe".

I POLUVREME

45+1. minut - kraj prvog poluvremena.

39. minut - Tomović je natrčao na odbitak i sa oko 20 metara uhvatio odličan volej, ali je lopta prošla oko metar pored iznad mesta gde se spajaju prečka i stativa.

El Fardu Ben, FK Proleter Novi Sad

34. minut - GOL - Ohi je pobegao, vratio loptu do Kange koji je centaršutem iz prve sjajno pronašao u petercu Bena, a ovaj matirao Petrića - 0:1!

26. minut - možda još bolja šansa za Ohija, udarcem glavom je ipak prebacio gol.

24. minut - Petrić je odbranio prvi pokušaj Ohija, iskosa sa leve strane.

22. minut - Nebojša Skopljak je u igri umesto povređenog Marka Jovanovića.

Milan Borjan, FK Proleter Novi Sad, Nikola Ninković

15. minut - Borjan je nogama odbranio penal Ninkoviću koji je šutirao po zemlji i po sredini!

12. minut - PENAL za Proleter! Pićini je napravio faul za najstrožu kaznu...

12. minut - Ivanić je lepo probio po levoj strani, nejgova lopta po znemlji je stigla do Kataija, ali njemu jer čuvar zasmetao da šutne bolje.

5. minut - Petrić je odbranio odličan udarac Kataija, a onda i Benov glavom, na odbitak, ali on se aktivirao iz ofsjada.

El Fardu Ben

4. minut - Ben se našao u šansi, ali je prebacio gol.

1. minut - počela je utakmica.