LUDO VEČE LIGE ŠAMPIONA: Sevilja se vratila iz mrtvih, Lajpcig se osvetio, a odbrana Ferencvaroša nasmejala Evropu!

liga šampiona, 3. kolo

Sva dešavanja sa večerašnjih mečeva pratili ste uz naš "lajv-blog".

Objavljeno: 23:13h

Završeno je i 3. kolo grupne faze Lige šampiona.

Nakon sjajne večeri i prave goleade u utorak, ništa manje nismo mogli da očekujemo ni dan kasnije. Na osam mečeva, viđeno je čak 28 golova, a najveće iznenađenje je poraz Mančester junajteda od Bašakšehira.

GRUPA E:

Čelsi je rutinski savladao Ren koji je imao igrača manje. Rezultat je bio 3:0 (2:0), a u strelce su se upisali Verner dva puta sa bele tačke i Abraham.

Titula pobednik dana ide Sevilji, koja je protiv Krasnodara uspela da se vrati i od 0:2, stigne do 3:2 uz crveni karton Hesusa Navasa u finišu prvog dela.

GRUPA F:

Dortmund je pomalo neočekivano lako slavio u Belgiji protiv Klub Briža. Haland je bio heroj trijumfa sa dva pogotka, a u strelce se upisao i Torgan Azard za konačnih 0:3 (0:3).

Drugi meč večeri odigrao se u Sankt Peterburgu, gde je domaćin Zenit remizirao sa Lacijom - 1:1 (1:0). Poveo je Zenit golom Jerohina, međutim ofanziva se isplatila Laciju koji je pogotkom Kaiseda stigao do vrednog boda, ukupno petog.

GRUPA G:

Barselona je uspela da sruši žilavi Dinamo iz Kijeva. Mesi je sa bele tačke doveo svoj tim u vođstvo i tako oborio rekord, postavši prvi igrač koji je u prva tri kola pogađao sa penala. Na 2:0 je povisio Pike, dok je počasni gol delo Cigankova za 2:1 (1:0).

Alvaro Morata je u opasnoj formi. Juventus je u gradu na Dunavu bio bolji od Ferencvaroša rezultatom 4:1 (1:0). Španac je sa dva gola nastavio svoju golgetersku seriju, dok je Dibala takođe bio strelac dva pogotka, oba nakon neverovatnih kikseva domaćina. Gol za Ferencvaroš bio je delo Bolija u finišu duela.

GRUPA H:

Pomenuti šampion Turske je na svom terenu golovima Demba Be i Edina Višće srušio porsnuli Mančester junajted rezultatom 2:1 (2:1). Gol nade za Junajted bio je delo Marsijala, ali do kraja susreta, ekipa Ole Gunara Solskjera nije uspela da se oporavi, pa su nakon pobeda nad PSŽ-om i Lajpcigom upisali prvi poraz ove sezone.

Lajpcig je napravio "mini-osvetu" PSŽ-u za poraz u polufinalu prethodne sezone 2:1 (0:1). Di Marija je rano doveo Parižane u vođstvo, a nekoliko minuta kasnije je promašio jedanaesterac. Kazna je stigla u vidu golova Nkunkua i Forsberga, a gosti su meč završili sa dva gola u mreži i dva crvena kartona.

KOMPLETNE TABELE GRUPNE FAZE MOŽETE VIDETI OVDE, A GOLOVE POGLEDAJTE U NASTAVKU IZVEŠTAJA.

POČASNI GOL: Ferencvaroš je smanjio na 4:1 i to je bilo sve od njih za večeras

OPET DIBALA: I opet smehotresan kiks defanzivaca domaćina - 0:4.

ZASLUŽENO: Kijevljani su postigli pogodak protiv Barselone i to je nagrada za odličnu predstavu na Kamp Nou.

KAM-BEK SEVILJE: Od 0:2 do 3:2 i to sa igračem manje!

RASPAD SISTEMA: Dibala nije imao težak posao, Juventus ima veliku prednost

PIKE SILOVIT: Barsin štoper ne pogađa često, ali ovoga puta je bilo zaista lepo i precizno.

RASPUCAN: Moratin drugi gol u Budimpešti, Juventus ima 2:0

UBEDLJIVO: Abraham postiže gol za Čelsi koji protiv Rena vodi 3:0

PREOKRET: Lajpcig vodi protiv PSŽ-a, da li je na pomolu drugi poraz "svetaca"?

DORTMUND UBEDLJIV: Čak 3:0 za nemačkog predstavnika nakon prvog poluvremena, novi gol Halanda

OSAKAĆEN REN: Čelsi je poveo sa 2:0 golom sa penala, a fudbaler Rena dobio drugi žuti i automatski je isključen iz igre

RAKITIĆ KAO NEKAD: Smanjuje Sevilja u finišu prvog dela. Očekuje nas zanimljivo drugo poluvreme.

SADA NIJE VAR: Morata je u sjajnoj formi - Juve vodi u Budimpešti

MESI SA PENALA: Argentinac je prvi igrač koji je postigao tri gola sa bele tačke u isto toliko mečeva

DI MARIJA IZ SVLAČIONICE: PSŽ odmah na startu poveo u Lajpcigu

KRAJ: Zenit - Lacio 1:1 (1:0), Bašakšehir - Mančester junajted 2:1 (2:1)

IZJEDNAČIO LACIO: Strelac je Kaisedo - mogu li Rimljani do preokreta?

GOL NADE: Marsijal smanjuje na 2:1!

JUNAJTED TONE: Bašakšehir stiže i do drugog gola - Višća posle asistencije, trese mrežu Mančestera.

ZENIT VODI: Jerohin dovodi svoj tim u vođstvo, posle sjajne asistencije Dzjube glavom.

ZABORAVLJENI AS: Bašakšehir je pogotkom Demba Be poveo protiv Junajteda u Turskoj.

18.55 - Startuju mečevi Zenit - Lacio, kao i Bašakšehir - Mančester junajted.