BAJERN GAZI SVE PRED SOBOM: Bavarska mašina zgromila Lion i plasirala se u finale Lige šampiona!

liga šampiona, polufinale

Sva dešavanja sa večerašnjeg meča pratili ste uz "lajv-blog"

Objavljeno: 22:59h

Bajern je u finalu Lige šampiona!

On je ubedljivo savladao Lion rezultatom 3:0 (2:0) i sasvim zasluženo će u nedelju protiv PSŽ-a, tražiti put do trofeja.

Dva gola je postigao Gnabri, dok je Levandovski u finišu pogodio za svoj deseti uzastopni gol u Ligi šampiona.

Počelo je furiozno za ekipu Liona koja je preko Depaja i Ekambija imala dve neverovatne šanse. Ipak, samo koji trenutak kasnije, Gnabri je povukao jednu kontru, izdržao sve nalete protivnika i sjajnim šutem levom nogom savladao Lopesa za 1:0.

Isti igrač je petnaestak minuta nakon prvog gola, postigao i drugi. Posle karambola u petercu Liona, Gnabri se srećno snašao i smestio loptu u mrežu za konačan rezultat prvog poluvremena.

Minhenski klub nije imao velike prilike u drugom periodu igre, bile su to uglavnom polušanse i upravo iz takve jedne postigli su treći gol. Levandovski je glavom u 88. minutu postavio rezultat na 3:0 i odveo Bajern u finale!

Što se tiče titula, Bajern je pet puta podizao pehar uz još pet odigranih finala, dok PSŽ nijednom nije igrao ni finale ovog takmičenja.

Veliko finale na programu je u nedelju 23. avgusta u Lisabonu.

Bajern – Lion 3:0 (2:0) (Gnabri 18, 33, Levandovski 88) Stadion: Hose Alvalade Sudija: A. Lahos Bajern Minhen: Nojer – Kimih, Boateng, Alaba, Dejvis – Tijago, Gorecka – Gnabri, Miler, Perišić – Levandovski. Lion: Lopes – Duboa, Denajer, Marselo, Marsal, Korne – Kakeret, Gimaraeš, Aoar – Toko-Ekambi, Depaj.

1 / 10 Foto: Profimedia

Sva dešavanja sa večerašnjeg meča pratiIi ste uz "lajv-blog".

90. minut - KRAJ MEČA: Bajern je zasluženo u finalu Lige šampiona!

88. minut - GOOOL: Levandovski je nastavio svoju seriju! U devetom uzastopnom meču postigao je pogodak!

70. minut - Očekivali smo malo više uzbuđenja u nastavku, ali za sada Bajern sigurno grabi ka finalu!

50. minut - Nema promene, Bajern se ne zadovoljava ovim rezultatom.

33. minut - GOOOL: Ponovo Gnabri! Bajern je uz malo sreće došao do sada već ubedljive prednosti nad Lionom!

18. minut - GOOOL: Gnabri postiže sjajan pogodak! Bajern je kaznio Lion zbog propuštene prilike i vodi sa 1:0!

16. minut - Ekambi je propustio nestvarnu priliku da donese prednost svojoj ekipi, pogodivši samo stativu.

15. minut - Odličan fudbal gledamo! Bajern je preko Gorecke mogao da dođe u vođstvo, ali i Lion je u nekoliko navrata pokazao da se ne plaši nemačke sile.

4. minut - Ogromna šansa za Lion, Depaj je dobio sjajnu loptu, međutim otišao je isuviše u stranu i pogodio spoljni deo mreže.