DEMONSTRACIJA SILE NAD NEJAKIM: Leverkuzen pogurao Verder ka ispadanju u Cvajtu!
Verder - Bajer, Foto: Profimedia

Bundesliga, 26. kolo

Brutalna partija Farmaceuta

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena nastavili su na uspešan način poteru za mestom koje vodi u Ligu šampiona moćnom pobedom nad Verderom u gostima od 4:1.

Domaćin se držao tokom prvog poluvremena, ali sudbina mu je zapečaćena u nastavku.

Sve je krenulo golom mega talentovanog Kaia Haverca u 28. minutu, ali samo dva minuta kasnije pogodio je Teodor Gebre-Selasija.

Već u 33. minutu Haverc ponovo pogađa.

A na 2/3 meča i Mičel Vajzer stavlja ime u listu strelaca, a konačan rezultat je delo Kerema Demirbaja u 78. minutu.

Bundesliga, 26. kolo:

subota

Augzburg - Volfsburg 1:2 (0:1) (Jedvaj 54 - Stefen 43, Ginček 91)

Hofenhajm - Herta 0:3 (0:0) (Akpoguma 58ag, Ibišević 60, Kunja 74)

RB Lajpcig - Frajburg 1:1 (0:1) (Poulsen 77 - Gulde 34)

Borusija Dortmund - Šalke 4:0 (2:0) (Holand 29, Gereiro 45, 63, Azar 48)

Fortuna - Paderborn 0:0

Ajntraht - Borusija Menhengladbah 1:3 (0:2) (Silva 81 - Plea, Tiram 7, Bensebaini 72p)

nedelja

Keln - Majnc 2:2 (1:0) (Ut pen 6, Kajnc 53 - Avonidži 61, Kunde Malong 72)

Union Berlin - Bajern Minhen 0:2 (0:1) (Levandovski 40 pen, Pavar 80)

ponedeljak

Verder - Bajer Leverkuzen 1:4 (1:2) (Gebreselasije 30 - Haverc 28, 33, Vajser 61, Demirbaj 78)