Dan remija u Bundesligi...
Bajer Leverkuzen, Foto: AP

bundesliga, 24. kolo

Ne tako zanimljiv dan iza nas

Fudbaleri Union Berlina i Volfsbruga odigrali su nerešeno 2:2, u utakmici 24. kola Bundeslige.

Berlinski tim poveo je u 41. minutu folom Sebastijana Andersona, a prednost je udvostručio Marvin Fridrih u 57. minutu. Gosti su osvojili bod zahvaljujući golovima Janika Gerharta u 60. i Vauta Veghorsta u 81. minutu.

Volfsburg je sedmi na tabeli sa 35 bodova, a Union zauzima 10. mesto sa 30 bodova.

Fudbaleri Lajpciga i Bajera iz Leverkuzena odigrali su danas nerešeno 1:1, u utakmici 24. kola Bundeslige.

Bajer je poveo u 29. minutu golom Leona Bejlija, a bod domaćima obezbedio je Patrik Šik pogotkom u 32. minutu.

Lajpcig je sedmi put u prvenstvu odigrao nerešeno i drugi je na tabeli sa 49 bodova, tri manje od vodećeg Bajerna iz Minhena.

Leverkuzen je prekinuo niz od tri pobede i zauzima peto mesto na tabeli sa 44 boda.

Bundesliga, 24. kolo:

Subota:

Augzburg – Menhengladbah 2:3 (0:0) (Loven 57, Finbogason 83 - Bensebaini 49, Štindl 53, 79)

Dortmund – Frajburg 1:0 (1:0) (Sančo 15)

Hofenhajm – Bajern 0:6 (0:4) (Gnabri 2, Kimih 7, Zirki 15, Kutinjo 33, 47, Gorecka 62)

Majnc – Paderborn 2:0 (2:0) (Kvaison 29, Onisivo 37)

Keln – Šalke 3:0 (2:0) (Bornauv 9, Kordoba 39, Nibel 79)

Nedelja:

Union Berlin – Volfsburg 2:2 (1:0) (Anderson 41, Fridrih 57 – Gerhart 60, Veghorst 81)

Lajpcig – Leverkuzen 1:1 (1:1) (Šik 32 – Bejli 27)

Petak

Fortuna – Herta 3:3 (3:0) (Karaman 6, 45+1, Tomi 9 – Tomi ag.64, Kunja 66, Pjatek 75p)