MILAN SA KREČA DO TRI BODA: Roma dala četiri gola za poluvreme, Zapata protiv brata u 95. minutu za pobedu Atalante
Pobeda Milana, Foto: EPA

SERIJA A – 3. kolo

Zanimljivo u Italiji

Milan je došao do prve pobede na gostovanjima u novoj sezoni. Rosoneri su slavili u Veroni, 1:0, posle gola sa bele tačke.

Već od 21. minuta, Milan je imao brojčanu prednost na terenu. Zbog nesmotrenog starta, Stepinski je dobio crveni karton. Put ka svlačionici pokazan mu je posle pregledanja VAR.

Na gol, ispostavilo se jedini u ovom meču, čekalo se 68. minuta. Lopta je pogodila Guntera u ruku. S obzirom na to da je bio u kaznenom prostoru, sudija je pokazao na belu tačku. Sigurni realizoator bio je najbolji strelac Milana prošle sezone, Kšištof Pjontek.

Milan je utakmicu takođe završio sa desetoricom. U četvrtom minutu nadoknade Kalabrija je, zbog nesportskog ponašanja, dobio direktan crveni karton. Ipak, u preostala četiri minuta, to nije mnogo pomoglo Veroni.

Verona – Milan 0:1 (0:0) (Pjatek 68 (p)) Roma – Sasuolo 4:2 (4:0) (Kristante 12, Džeko 20, Mkhtarijan 22, Klajvert 33 – Berardi 53, 72) Breša – Bolonja 3:4 (3:1) (Donaruma 10, 19, Cistana 42 – Bani 36, Palasio 56, Poli 60, Orsolini 80) Parma – Kaljari 1:3 (0:2) (Barilja 58 – Kapiteli 33, 39, Simeone 77) SPAL – Lacio 2:1 (0:1) (Petanja 63, Kurtić 90+2 – Imobile 17) Đenova – Atalanta 1:2 (0:0) (Krišito 90 (pen) – Mjuriel 64 (pen), Zapata 90+5)

Ponedeljak 20.45 Torino – Leće

Subota Fjorentina – Juventus 0:0 Napoli – Sampdorija 2:0 (1:0) (Mertens 13, 69) Inter – Udineze 1:0 (1:0) (Sensi 44 – ck. De Paul 35)