PORTUGALAC PRED OTKAZOM: Bornmut rastužio plavi deo Liverpula! Arsenal prokockao pobedu!

5. kolo premijer lige

Heroj utakmice je Kalum Vilson, a trener Karamela Marko Silva bi uskoro mogao da ostane bez posla

Fudbaleri Bornmuta pobedili su danas na svom terenu Everton sa 3:1, u utakmici petog kola Premijer lige.

Bornmut je poveo u 23. minutu golom Kaluma Vilsona, a izjednačio je Dominik Kalvert Luin u 44. minutu. Novo vođstvo domaćima doneo je Rajan Frejzer u 67. minutu, a pobedu je obezbedio Vilson, svojim drugim golom na meču, u 72. minutu.

Bornmut je prekinuo niz od dva poraza i posle druge pobede u prvenstvu zauzima osmo mesto na tabeli sa sedam bodova. Everton ima takođe sedam bodova, na 11. mestu.

Arsenal je imao u džepu tri boda, ali je dozvolio Votfordu da sna domaćem terenu izvuče bod.

Tobdžije su posle prvog poluvremena imale dva gola prednosti, zahvaljujući Pjer-Emeriku Obamejangu koji je pogodio u 21. i 32. minutu. Stršljenovi se nisu predavali i sjajnu igru su krunisali golovima Toma Kleverlija i Roberta Pereire, koji je pogodio iz penala.

Mogao je Votford da upiše i sva tri boda, ali je Abdulaje Dukure promašio neverovatnu šansu u nadoknadi vremena.

Nedelja Bornmut – Everton 3:1 (1:1) (Vilson 23, 72, Frejzer 72 – Kalvert-Luin 44)

Votford – Arsenal 2:2 (0:2) (Kleverli 53, Pereira 81p - Obamejang 21, 32)

Ponedeljak 21.00 Aston Vila – Vest Hem

Subota Liverpul – Njukasl 3:1 (2:1) (Mane 28, 40, Salah 72 – Viljems 7) Brajton – Barnli 1:1 (0:0) (Mope 51 – Hendrik 90+1) Mančester junajted – Lester 1:0 (1:0) (Rašford 8. penal) Šefild junajted – Sautempton 0:1 (0:0) (ck. Šarp 87 – Đenepo 66) Totenhem – Kristal Palas 4:0 (4:0) (Son 10, 23, Van Anholt 21. autogol, Lamela 42) Vulverhempton – Čelsi 2:5 (0:3) (Ejbraham 69. autogol, Kutrone 85 – Tomori 31, Ejbraham 34, 41, 56, Maunt 90+6) Norič – Mančester siti 3:2 (2:1) (Meklin 18, Kantvel 28, Puki 50 – Aguero 45, Rodri 88)