MESIJEV 50. HET-TRIK ZA BARSELONINA TRI BODA: Sevilja popustila, Maksimović može da razmišlja o Ligi šampiona!
Lionel Mesi je zadavao muke fudbalerima Sevilje, Foto: AP/Miguel Morenatti

PRIMERA, 25. KOLO

Za Hetafe je celu utakmicu odigrao Nemanja Maksimović

Objavljeno: 21:26h

Fudbaleri Barselone pobedili su Sevilju na gostovanju sa 4:2 u 25. kolu Primere.

Bio je to pravi derbi kola, a najzaslužniji za trijumf katalonskog giganta bio je Lionel Mesi koji je postigao 50. het-trik u karijeri. Na taj način se iskupio za grešku koja je prethodila prvog golu Sevilje. Dva puta je imala prednost domaća ekipa, ali je na kraju Barselona odnela tri boda.

Domaći su poveli u 22. minutu golom Hesusa Navasa. Krivac za to je upravo Mesi koji je doslovno namestio kontru domaćoj ekipi. Četiri minuta kasnije usledilo je Argentinčevo iskupljenje za tu grešku kada je na asistenciju Ivana Rakitića Mesi postigao jedan od najlepših golova u karijeri za izjednačenje.

U 42. minutu, Merkado je doneo novo vođstvo Sevilji i činilo se da će domaći slaviti. Drugo poluvreme je u potpunosti pripalo Barseloni. Na 2:2, u 67. minutu poravnao je Mesi, a pet minuta pre kraja ponovo je pogodio Argentinac za 3:2. Konačan rezultat postavio je Luis Suarez u nadoknadi vremena.

Hetafe je pobedio Rajo Valjekano sa 2:1 i posle nekompletnog 25. kola Primere zauzima četvrto mesto koje vodi u Ligu šampiona. Strelci za Hetafe bili su Mata u 28. i Molina u 68. minutu, a gol za Rajo Valjekano postigao je De Tomas u 58. minutu. Za Hetafe je celu utakmicu odigrao Nemanja Maksimović.