MESI I BARSA GRABE KA NOVOJ TITULI: Selta preslišana na Balaidosu, Grizman prekinuo Atletikovo mučenje!
Antoan Grizman, Foto: EPA/Rodrigo Jimenez

Primera, 24. kolo

Više nego siguran trijumf ekipe iz predgrađa Valensije

Fudbaleri Levantea pobedili su danas Seltu sa 4:1, u 24. kolu Primere.

Dvostruki strelac u Vigu bio je Morales, u 20. i 62. minutu, a po gol su još dali Koke u 40. i Borha Majoral u 89. minutu.

Jedini pogodak za Seltu u 87. minutu je iz penala postigao Brais Mendes. Selta je od 49. minuta imala igrača manje, pošto je direktan crveni karton dobio Rijad Budebuz.

Levante je 11. sa 30 bodova, dok Selta sa 24 zauzima 16. mesto na tabeli španskog prvenstva.

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su u gostima ekipu Rajo Valjekana sa 1:0, u utakmici 24. kola španske Primere. Jedini pogodak na meču postigao je Antoan Grizman u 74. minutu, na asistenciju Alvara Morate.

Atletiko je prekinuo niz od dva uzastopna poraza i upisao 13. pobedu od početka sezone i trenutno je drugi na tabeli sa 47 bodova. Na drugoj strani, Rajo je na 18. poziciji sa 23 boda. Fudbaleri Atletika u narednom kolu dočekuju Viljareal, dok Rajo Valjekano gostuje Hetafeu.

Real iz Sosijedada na Anoeti savladao Leganjes rezultatom 3:0. Nakon prvog poluvremena u kome smo gledali mirne mreže, domaćin je odlučio da promeni situaciju, konkretno Mikel Orarzabal, koji je postigao pogotke u 50.i 59.minutu meča.

Da bi Vilian Hoze u 75. stavio tačku na pobedu tima iz Sosijedada, koji je u drugom delu utakice demolirao gostujuću ekipu.

U poslednjem meču dana, Barselona je slavila nad Valjadolidom sa 1:0 i tako ostala čvrsto na prvoj poziciji sa čak sedam bodova viška u odnosu na Atletiko.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Leo Mesi, koji je uspeo i da promaši penal u drugom poluvremenu.

Primera, 24. kolo:

Petak

Eibar – Hetafe 2:2 (0:1) (Čarls 67 – Mata 37, Folkijer 52)

Selta – Levante 1:4 (0:2) (Morales 20, 63, Koke 40, Borha Majoral 90+2 – Mendez 88)

Rajo Valjekano – Atletiko Madrid 0:1 (0:0) (Grizman 74')

Sosijedad – Leganes 3:0 (0:0) (Orazabal 50, 59, Vilian Hoze 75.)