BRUKA REALA I SEVILJE: Đirona ponizila Madriđane, Ramos pocrveneo! Viljareal uništio Sevilju, remi Betisa i Alavesa
Fudbaleri Đirone napravili su iznenađenje u Madridu, Foto: EPA/Chema Moya

PRIMERA, 24. KOLO

Kako nesreća nikada ne ide sama, kapiten Reala Serhio Ramos dobio je crveni karton

Fudbaleri Real Madrida poniženi su na "Santjagu Bernabeu" u 24. kolu Primere.

Kraljevski klub je izgubio od Đirone sa 2:1 posle preokreta. Kako nesreća nikada ne ide sama, kapiten Reala Serhio Ramos dobio je crveni karton u 90. minutu.

Poveli su Madriđani u 25. minutu golom Kazemira i sa tim rezultatom je završeno prvo poluvreme. U nastavku je usledio preokret. Prvo je Serhio Ramos skrivio penal, a sa bele tačke izjednačio je Stuani u 65. minutu. Gol za pobedu Đirone postigao je Portu u 75. minutu.

Valensija nije uspela da savlada Espanjol pa je utakmica završena nerešeno 0:0.

Sevilja je doživela pravo poniženje na gostovanju Viljarealu. Ekipa iz Andaluzije je izgubila od tima koji se bori za opstanak. Domaći su pobedili sa 3:0. Strelci za Viljareal bili su Alvaro u 20. minutu, Ekambi u 45. i Alfonso u 86. minutu.

U poslednjem meču dana Betis je na svom terenu remizirao sa Alavesom odigravši 1:1.

Lo Selso je doveo zeleno-bele u vođstvo u 15. minutu, a izjednačio je Maripan u 28. minutu utakmice.

Primera, 24. kolo:

Petak

Eibar – Hetafe 2:2 (0:1) (Čarls 67 – Mata 37, Folkijer 52)

Selta – Levante 1:4 (0:2) (Morales 20, 63, Koke 40, Borha Majoral 90+2 – Mendez 88)

Rajo Valjekano – Atletiko Madrid 0:1 (0:0) (Grizman 74')

Sosijedad – Leganes 3:0 (0:0) (Orazabal 50, 59, Vilian Hoze 75.)

Barselona – Valjadolid 1:0 (1:0) (Mesi 43'p)

Real Madrid – Đirona 1:2 (1:0) (Kazemiro 25' - Stuani 65'p, Portu 75')

Valensija – Espanjol 0:0

Viljareal – Sevilja 3:0 (2:0) (Alvaro 20', Ekambi 45', Alfonso 86')

Betis – Alaves 1:1 (1:1) (Lo Selso 15 - Maripan 28)