KIKS BARSELONE U BILBAU: 21-godišnji Marokanac het-trikom razbio Betis, baksuzna Sevilja iščupala bod!
Slavlje fudbalera Leganesa protiv Betisa, Foto: EPA/Rodrigo Jimenez

Primera, 23. kolo

Sjajan dan za mladog momka iz Maroka

Objavljeno: 10.02.2019. 22:45h

Fudbaleri Leganesa pobedili su na svom terenu ekipu Betisa sa 3:0, u utakmici 23. kola španske Primere.

Sva tri pogotka za pobednički tim postigao je Josef En Nesiri, u 22, 36. i 66. minutu.

Leganes je upisao sedmu pobedu od početka šampionata i 11. je na tabeli Primere sa 29 bodova, dok je Betis šesti sa tri boda više.

Fudbaleri Leganesa u narednom kolu gostuju Real Sosijedadu, a Betis dočekuje Alaves.

U drugom meču dana Valensija i Sosijedad remizirali su rezultatom 0:0.

Sevilja je na domaćem terenu uspela da izvuče bod od Eibara. Meč je završen nerešeno 2:2. Poveli su gosti u 22. minutu preko Orelane, a da je sve gotovo izgledalo je u 63. kada je Čarls povisio na 2:0. Da stvari budu gore u 84. minutu crveni karton je dobio igrač Sevilje Banega, a četiri minuta kasnije Ben Jeder je postigao gol za 2:1 u 88. minutu. Konačan rezultat postavio je Sarabia u nadoknadi vremena.

U poslednjem meču dana, Atletik Bilbao i Barselona odigrali su bez golova. Bio je to drugi Barsin remi u Primeri zaredom, treći u svim takmičenjima posle 1:1 na Nou Kampu protiv Reala sredinom sedmice. Inače, domaćin je meč završio sa igračem manje zbog isključenja De Markosa u poslednjim minutima.