LAZOVIĆ NOVOM ASISTENCIJOM UKRAO POBEDU MIHAJLOVIĆU: Juventus i dalje gazi! Pjontek opet strelac!
Siniša Mihajlović, Foto: EPA

Serija A, 23. kolo:

Prečka sprečila pobedu izabranika Siniše Mihajlovića

Fudbaleri Bolonje i Đenove remizirali su danas na stadionu ,,Renato Dal'Ara” rezultatom 1:1 u okviru 23. kola Serije A.

Siniša Mihajlović je upisao i drugi meč bez poraza na klupi Bolonje, pošto je njegova ekipa danas na svom stadionu podelila bodove sa Đenovom i srpski stručnjak je tako u dve utakmice sakupio već četiri boda.

Delovalo je da njegova ekipa može i do drugog uzastopnog trijumfa kada je Matija Destro matirao Andreija Radua za vođstvo Bolonje. Brzo nakon tog pogotka šansu za Đenovu propustio je Toni Sanabrija kada je šutirao glavom. Igrao se 33. minut kada je Darko Lazović izveo korner, a loptu je glavom zahvatio vezista Lukas Lerager za izjednačenje.

Nastavak je protekao u mirnoj igri. Pokušao je Mihajlović da uvođenjem Sansona i Džemilija pojača ritam. Jednotavno nij išlo. Sve do 86. minuta kada je posle prekida Danilo pogodio prečku.

Od 15 časova odigrane su tri utakmice, a ubedljivo najzanimljivije bilo je u Bergamu gde je Atalanta posle velikog preokreta savladala SPAL sa 2:1.

SPAL, u čijem sastavu nije bilo Marka Jankovića koji je potpisao iz Partizana poveo je u prvom poluvremenu golom Petanje, da bi u drugom pogocima Iličića i Zapate (kome je to bio 16. ligaški gol u sezoni) došao do velikog trijumfa.

Šampion Juventus i dalje sigurno grabi ka odbrani titule. Nova žrtva bio je Sasuolo koji su Ronaldo i drugovi ubedljivo savladali sa 3:0 na gostovanju. Strelci za Staru damu bili su Kedira u 23. minutu, Kristijano Ronaldo u 70. i Emre Džan u 86. minutu.

U poslednjem meču dana, Milan je slavio nad Kaljarijem sa 3:0.

Prvi pogodak bio je autogol Ćepitelija u 12. minutu. Na 2:0 povisio je Lukas Paketa u 22. minutu (njegov prvi gol za Milan, postao je i prvi Brazilac iz sredine terena od Kake koji je bio strelac za Rosonere), da bi konačan rezultat postavio Kšištof Pjontek (15. gol u šampionatu) u 62. minutu čime je nastavio trku sa Ronaldom za čelo liste strelaca.