MITROGOL JE TRAGIČAR FULAMA: Četvrtoligaš izbacio londonski klub iz FA kupa, ali to nije bio jedini šok!
Aleksandar Mitrović, Foto: AP

KUP ENGLESKE

Srpski reprezentativac je ušao u igru i odmah promašio penal u 84. minutu.

Objavljeno: 19:42h

Fudbaleri Fulama nisu uspeli da se plasiraju u sledeće kolo FA kupa.

Oni su izgubili od četvrtoligaša Oldama sa 2:1, a tragičar je bio Aleksandar Mitrović. On je, pri rezultatu 1:1 i na zahtev trenera domaćih Kladija Ranijerija ušao u igru kako bi izveo penal.

Međutim, srpski reprezentativac nije bio precizan sa bele tačke u 84. minutu. Konačan rezultat postavio je Lang četiri minuta kasnije.

Šampion Engleske Mančester Siti je u paramparčad razbio tim Roterama sa 7:0 i plasirao se u naredno kolo takmičenja.

Međutim, nije taj meč bio jedini šok, pošto je Njuport Kaunti jeliminisao bivšeg prvaka Engleske Lester.

Utakmica u Njuportu završena je pobedom četvrtoligaša (sredina tabele Lige 2) od 2:1.

Džamil Met je postigao vodeći gol u desetom minutu, dok je izjednačio Rašid Gezal u 82.

Međutim, Metju Olbrajton je igrao rukom u 85. minutu, a to je sa bele tačke kaznio Padraig Amond koji sekund kasnije.

U sledeću rundu plasirali su se još Milvol, Donkaster, Kvins Park Rendžers, Barnet i Votford.