Kad si Zvezdo bila prvak sveta...
Zvezda - Kolo Kolo 3:0, Foto: Printscreen/Youtube

PEVALA JE ČITAVA PLANETA

Prošlo je čak 27 godina od tog divnog zimskog dana

Na današnji dan, pre 27 godina, Crvena zvezda je savladala Kolo Kolo sa 3:0 i osvojila Interkontinentalni kup, postavši prvak sveta.

Crveno-beli su osvajanjem Kupa šampiona šest meseci ranije stekli privilegiju da se za planetarnu krunu bore protiv čileanskog predstavnika, osvajača Kupa libertadores, pred 60.000 gledalaca na Nacionalnom stadionu u Tokiju.

Zvezda se odmah po dolasku na tron Starog kontinenta suočila sa odlaskom Prosinečkog, Stojanovića, Marovića, Šabanadžovića i Binića, a njihovo odsustvo nadomestio je, i na pravi način iskoristio mladi Vladimir Jugović. U to vreme dvadesetdvogodišnji vezista, iako najmlađi u redovima Beograđana, sa dva pogotka izrastao je u junaka utakmice.

Jugović je golovima u 19. i 58. minutu najavio veliko slavlje tima koji je sa klupe predvodio Vladica Popović, a sve dileme razrešio je u 72. minutu Darko Pančev ujedno postavivši i konačan rezultat.

Valja dodati da je zbog isključenja Dejana Savićevića Zvezda igrala sa igračem manje od kraja prvog poluvremena.