LEVANDOVSKI NE DA KOVAČA: Konačno Bajern, Borusija gazi, neumoljivi Alkaser stigao Jovića, Verder ne pušta vrh!
Robert Levandovski je dao dva gola i zabeležio asistenciju, Foto: EPA/Friedmann Vogel

Bundesliga, 8. kolo

Posle 2 remija i 2 poraza Bavarci konačno stigli do pobede

Robert Levandovski sačuvao je posao Niki Kovaču na klupi Bajerna iz Minhena.

Poljak je sa dva gola i asistencijom doneo Bavarcima pobedu nad Volfzburgom 3:1 čime je prekinuta serija od četiri meča bez trijumfa.

Načeo je "vukove" pri kraju prvog dela, a onda odmah na startu drugog poluvremena im doneo nedostižnu prednost, iako je sve to mogao da upropasti Roben crvenim kartonom u 57. minutu.

Vighorst je tada smanjio na 2:1 i dao nadu svom timu, ali je Levandovski potom asistirao Hamesu čime je stavljena tačka na ovaj meč.

Borusija Dortmund je razbila Štutgart 4:0 golovima Sanča, Rojsa, Alkasera i Filipa.

Pako Alkaser je nastavio neverovatnu seriju golova u kojoj se nalazi, a sa ovim pogotkom se izjednačio sa našim Lukom Jovićem na prvom mestu liste najboljih strelaca sa po 7 pogodaka.

U poslednjem meču dana, Verder je u gostima slavio nad Šalkeom sa 2:0 i tako održao pritisak na prvoplasiranoj Borusiji koja mu i dalje beži svega tri boda.

Bundesliga, 8. kolo:

Petak

Ajntraht Frankfurt - Fortuna Dizeldorf 7:1 Aler 20, 50, Jović 26, 34, 55, 69, 72 - Lukebakio 53)

Augzburg - RB Lajpcig 0:0

Leverkuzen - Hanover 2:2 (L. Bender 34, Belarabi 90+4 - Muslija 25, Felipe 54)

Nirnberg - Hofenhajm 1:3 (Berens 18(p) - Nelson 50, 57, Šalaj 67)

Štutgart - Dortmund 0:4 (Sančo 3, Rojs 23, Alkaser 26, Filip 85)

Volfzburg - Bajern Minhen 1:3 (Vighorst 63 - Levandovski 30, 49, Rodrigez 72)

Šalke - Verder 2:0 (Egestajn 43, 66)