NAJGORI REAL U ISTORIJI! Kraljevski klub konačno dao gol, ali je Levante pobedio! ​Remiji se nižu kao na traci
Tuga fudbalera Real Madrida, Foto: EPA/Rodrigo Jimenez

Primera, 9. kolo

Real je peti sa 14 bodova, dok Levante ima bod manje i trenutno je sedmi

Fudbaleri Levantea pobedili su u gostima Real Madrid s 2:1 u prvoj današnjoj utakmici devetog kola španske Primere.

Madriđani su pod vođstvom Hulena Lopetegija uspeli da obore sopstveni negativni rekord, pošto 464 minuta nisu postigli gol.

Gosti iz Valensije su sjajno ušli u meč i poveli već u šestom minutu igre kada je Serhio Postigo uputio dugu loptu Hose Moralesu, a on je primio na ivici šesnaesterca, pobegao svom čuvaru i desnom nogom šutirao za 1:0. Samo sedam minuta kasnije Levante je uspeo da udvostruči prednost golom Martija Rogera iz jedanaesterca.

Penalu je prethodilo igranje rukom defanzivca kraljevskog kluba Rafaela Varana, zbog čega su se fudbaleri Levantea pobunili, a sudija Giljermo Fernandez se posle pregledanja VAR snimka odlučio za najstrižu kaznu.

U nastavku susreta domaća ekipa je vršila presing vrši presing, a onda je usledio šok! Samo minuta posle primljenog gola Marko Asensio je postigao gol za kraljevski klub, ali je on poništen jer se posle pregledanog snimka, odnosno VAR videlo da je bio u ofsajdu.

"Kraljevski klub" je potom nastavio da napada, a kapiten Serhio Ramos je imao sjajnu šansu, šutirao je glavom, ali je lopta pogodila prečku.

Na početku drugog poluvremena su pokušavali Geret Bejl, Isko i Marselo, ali je nedostajalo koncentracije u realizaciji.

Madriđani su ipak u 72. minutu uspeli da smanje zaostatak, a strelac je bio Marselo na asistenciju Karima Benzeme.

Real je peti sa 14 bodova, dok Levante ima bod manje i trenutno je sedmi.

U drugom meču dana, Valensija i Leganjes su odigrali nerešeno 1:1. Bio je to četvrti remi slepih miševa na prethodnih pet mečeva u Primeri.

Pogledajte oba gola.

U trećem meču dana, Viljareal i Atletiko Madrid su remizirali sa 1:1 na Madrigalu.

Primera, 9. kolo:

Subota:

Real Madrid - Levante 1:2 (0:2) (Marselo 72 - Morales 6, Marti 13)

Valensija - Leganes 1:1 (0:0) (Gaja 85 - Gumbau 63)

Viljareal - Atletiko Madrid 1:1 (0:0) (Gaspar 65 - Luis 51)

20.45 Barselona - Sevilja Nedelja 12.00 Rajo Valjekano - Hetafe 16.15 Eibar - Atletik Bilbao 18.30 Ueska - Espanjol 20.45 Betis - Valjadolid Ponedeljak 21.00 Real Sosijedad - Đirona Petak Selta Vigo - Alaves 0:1 (0:0) (Pina 58)