Brašanac pogodio mrežu Reala, Sosijedad se i dalje nada Evropi, nestvarna partija Karlosa Bake i potonuće Selte! (VIDEO)
Darko Brašanac daje gol, Real Madrid - Leganjes, Foto: EPA / Chema Moya

PRIMERA, 35. KOLO

Njegov Leganjes je sad na 16. poziciji sa 40 bodova, dok je "kraljevski" klub treći

Fudbaleri Real Madrida pobedili su na svom terenu Leganjes sa 2:1, u utakmici 35. kola španskog prvenstva.

Real je poveo u osmom minutu golom Gereta Bejla, a prednost je udvostručio Borha Majoral u 45.

Jedini gol za Leganes postigao je bivši fudbaler Partizana Darko Brašanac u 66. minutu.

Ekipa Zinedina Zidana ostvarila je 21. pobedu u prvenstvu i treća je na tabeli sa 71 bodom, bodom manje od drugoplasiranog Atletika iz Madrida.

Leganes je pretrpeo 17. poraz i zauzima 16. mesto sa 40 bodova.

Fudbaleri Las Palmasa su odigrali dobar meča na gostovanju Espanjolu kom su "otkinuli" bod, 1:1.

Ipak, to nije ništa značilo, jer je još ranije Las Palmas potvrdio učešće u drugoj ligi.

Što se tiče Espanjola, on je preživeo ove sezone.

Real Sosijedad i dalje ima šansu da igra Evropu naredne sezone, a sada je od sedmog mesta koje vodi tamo na svega dva boda i utakmicu više od Sevilje.

Na Anoeti je pobeđen Bilbao sa 3:1, što je timu iz Baskije bio treći poraz u poslednja četiri meča.

"Žuta podmornica" je potopila Seltu sa čak 4:1, i to neverovatnom partijom Karlosa Bake koji je upisao het trik već u prvom poluvremenu.

On je u 13, 35. i 38. minutu pogađao mrežu, na to je Kastiljeho dodao još jedan u finišu susreta, a utešni pogodak za tim iz Viga dao je Ponte Sisto u 34.

35. KOLO PRIMERE

Petak Levante - Sevilja 2:1

Espanjol - Las Palmas 1:1 (Moreno 86 - Kaljeri 29pen)

Sosijedad - Bilbao 3:1

(San Hose 15 i 54 autogolovi, Orazabel 36 - Garsija 81) Real Madrid - Leganes 2:1