Milivojević i Palas rasturili bivšeg šampiona, Tadić spašava Sautempton, Čelsi zakomplikovao Totenhemu sezonu! (VIDEO)

PREMIJER LIGA, 36. KOLO

Izuzetno interesantno kolo na Ostrvu

Fudbaleri Liverpula i Stouka igrali su danas nerešeno, bez golova, u prvoj utakmici 36. kola engleske Premijer lige.

Liverpul je bio bolji rival u prvih 45 minuta kada je imao šanse preko Mohameda Salaha i Aleksandra Arnolda, ali ipak nije uspeo da dođe do gola, da bi se situacija na terenu u drugom poluvremenu promenila.

Stouk je imao inicijativu, a dobru priliku imao je u 89. minutu Rajan Šavkros kada je njegov pokušaj glavom završio malo pored gola.

Liverpul je treći na tabeli Premijer lige sa 72 boda, dok je Stouk ovim remijem zadržao šanse da izbori opstanak u najjačem rangu engleskog fudbala, pošto je sada 18. sa 30 bodova.

Fudbaleri Kristal Palasa odigrali su možda i najboljih 90 minuta u sezoni, pobedivši Lester sa čak 5:0.

Golove su postizali Zaha, Mekartur, Loftus Čik, Van Anholt i Kristijan Benteke sa bele tačke.

Luka Milivojević je odigrao čitav meč, a pravo je čudo da se nije upisao u listu strelaca.

Njukasl je vezao drugi poraz, a ovog puta nadigrao ga je Vest Bromvič, tim koji se najverovatnije oprašta od elite.

Dušan Tadić je odigrao sjajan meč za Sautempton protiv Bornmuta i sa dva gola mu doneo neophodne bodove u borbi za opstanak.

"Sveci" su na jedan bod od izlaska iz zone ispadanja, a Svonsi koji je na 17. poziciji ima težak zadatak da ostane neporažen u duelu sa Čelsijem.

Fudbaleri Čelsija vezali su treću pobedu i prišli na svega dva boda od četvrtoplasiranog Totenhema, odnosno mesta koje vodi u Ligu šampiona naredne sezone.

"Plavci" su kao gosti trijumfovali u Svonsiju sa 1:0, pogotkom Seska Fabregasa u četvrtom minutu.

Treba napomenuti da Totenhem ima prednost u borbi za najpoželjniju poziciju, jer ima meč manje, a njega igra u ponedeljak na svom terenu protiv Votforda.

Subota:

Liverpul - Stouk 0:0

Barnli - Brajton 0:0

Kristal Palas - Lester 5:0 (Zaha 17, Mekartur 38, Loftus-Čik 81, Van Anholt 84, Benteke 90)

Hadersfild - Everton 0:2 (Tosun 39, Gej 77)

Njukasl - VBA 0:1 (Filips 29)

Sautempton - Bornmut 2:1 (Tadić 25, 54 - King 45+1)

Svonsi - Čelsi 0:1