GDE SI POŠAO, CRNI VLADANE? Srpski golman kog Piksi prati napravio težak kiks u derbiju sa liderom! (VIDEO)
Piksi, skreni pogled: Težak kiks Vladana Kovačevića (VIDEO), Foto: Printscreen/CanalPlus

za reprezentaciju?

Rakov je vodio 1:0 do 67. minuta i bio na pragu tri boda kojim bi se znatno jače uključio u bobru za titulu, ali...

Objavljeno: 10:34h

Derbi poljske Ekstraklase doneo je sudar lidera Šljonska i Rakova za koji nastupaju dva srpska fudbalera.

Za Rakov sa uspehom dve sezone brani Vladan Kovačević koji je na radaru selektora reprezentacije Srbije, Dragana Stojkovića Piksija, a letos mu se u timu koji igra u Ligi Evrope pridružio Srđan Plavšić. Bivše krilo Crvene zvezde je odigralo 82 minuta, ali je meč obeležio težak kiks Kovačevića.

Rakov je vodio 1:0 do 67. minuta i bio na pragu tri boda kojim bi se znatno jače uključio u bobru za titulu, ali je onda Kovačević bez potrebe istrčao na jednu dugu loptu koja je pala čitavih 40 metara od njegovog gola.

Napadač Šljonska, Pjotr Samjec-Talar, dobio je duel sa jednim defanzivcem gostiju a kad se okrenuo sigurno se silno obradovao kad je video da mu je Kovačević ostao prazan gol. Šutnuo je, a Srbin krenuo nazad i stigao da se vrati u šesnaesterac, ali ne i da odbrani.

Šljonsk je lider Ekstraklase sa 37 bodova, a Rakov je četvrti sa 29 utakmicom manje.